Cuda natury w Zalakaros

Cuda natury w Zalakaros

Ksenia Małyska, uczennica klasy 1 kh w Zespole Szkół Zawodowych w Oleśnie rok szkolny w nowej szkole rozpoczęła od wyjazdu do węgierskiego Zalakaros, miasta partnerskiego Olesna.

Ksenia podczas tegorocznych Dni Olesna została nagrodzona w konkursie plastycznym “Barwy i aromaty Węgier”. Nagrodą był 3-dniowy pobyt wraz z dwoma osobami towarzyszącymi w hotelu Freya w Zalakaros, wraz z biletami wstępu na największy basen na Węgrzech.

– Tylko termin wyjazdu nie był korzystny, bo od 2 do 4 września, czyli pierwsze dni roku szkolnego, który rozpoczynałam w nowej szkole – mówi Ksenia Małyska. – Po długich namysłach zdecydowałam się jechać. Podróż trwała kilka godzin, ale była warta chwil spędzonych w Zalakaros. Zaimponowały mi szczególnie tamtejsze widoki – cuda natury.

Uczennica chwali sobie warunki jakie zastała w partnerskim mieście Olesna.

– Hotel, w którym przebywałam był zaprojektowany bardzo pomysłowo, ponieważ można było z niego przejść tunelem na basen – mówi pierwszoklasistka. – Węgierska szkoła, od której dostałam zaproszenie również zrobiła na mnie wrażenie.  Była to niewielka szkoła, w żywych kolorach, gdzie panowała harmonia, ale i dyscyplina. Wyjazd był dla mnie piękną życiową przygodą. Nauczył mnie, że warto wierzyć w siebie i stale dążyć do celu.

Wyjazd był organizowany i finansowany przez Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie.

Podziel się