Grad bramek w Oleśnie

Olescy piłkarze nie dali pograć zawodnikom z Kietrza. Dzielili i rządzili przez pełne 90 minut.

Już od samego początku oleśnianie przejęli inicjatywę i  nie oddali jej już aż do samego końca. Zawodnicy z Olesna chcieli zatrzeć złe wrażenia z meczu w Paczkowie i wyszli na spotkanie skoncentrowani i zmobilizowani.

Pierwsza połowa to przede wszystkim dobra gra OKS-u i wiele niewykorzystanych sytuacji. Dobrze pracował środek pomocy zespołu trenera Grzegorza Krawczyka. Szybkie kontrataki i przerywanie akcji sprawiły, że zawodnicy z Kietrza praktycznie nie zagrozili Rafałowi Halskiemu.

Choć pierwszą bramkę widzieliśmy już w 16 minucie, to z wydarzeń na boisku powinniśmy ich widzieć znacznie więcej. Sytuacje sam na sam, po świetnej interwencji bramkarza, zmarnował Wojciech Popczyk. Lecz co się odwlecze to nie uciecze i tak po wrzutce piłki przez Wiktora Bejma pięknym strzałem z głowy popisał się Kamil Jasina, pakując piłkę do siatki. Na podwyższenie nie musieliśmy długo czekać. Aktywny dziś Wojciech Popczyk umieszcza piłkę w bramce, również z głowy po dośrodkowaniu Mateusza Pawelca.

Druga połowa zaczęła się wspaniale, lecz tylko dla zawodników z Olesna, gdyż to oni znów mogli się cieszyć ze zdobytego gola, którego autorem był Bartosz Kowalczyk. Dużo ożywienia wprowadzili Grzegorz Pietrzak i Adrian Brzenska, którzy weszli na boisko w 46 minucie, obaj z rzesztą wpisali się na listę strzelców. Popularny „Capu” strzelił bramkę oczywiście z rzutu wolnego. Brzenska trafił po pięknej akcji zawodników z Olesna. Drugą swoją bramkę dołożył jeszcze Bartosz Kowalczyk umacniając się na liście strzelców w swoim klubie.

W przerwie meczu dyplom za wieloletnie sponsorowanie oleskiej drużyny dostał Pan Krzysztof Miśkiewicz. Gratulujemy!

Wynik mówi sam za siebie. Mecz był pod dyktando OKS-u Olesno i należą im się zasłużone brawa. Trzeba tu pochwalić całą drużynę, gdyż wszyscy zapracowali na tą wygraną.Miejmy nadzieję, że będziemy się cieszyć częściej z takiej gry podopiecznych Grzegorza Krawczyka.

OKS OLESNO – GLKS KIETRZ 6:0 (2:0)

1:0 Jasina- 16., 2:0 Popczyk – 23., 3:0 Kowalczyk – 49., 4:0 Pietrzak – 55., 5:0 Kowalczyk – 59., 6:0 Brzenska – 84.

OKS: Halski( żk)- Kubacki( żk), Woźny, Pawelec( żk), Jezierowski( 60. Jainta)- Rozik, Górka (46. Pietrzak), Bejm, Popczyk ( 46. Brzenska, żk) – Kowalczyk(żk, 65. Kopel), Jasina