Dwójka rządzi w powiecie!

Dwójka rządzi w powiecie!

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Oleśnie zostało mistrzem powiatu w halowej piłce nożnej chłopców i awansowało do półfinału wojewódzkiego.

Oleśnianie grali w roli gospodarza, a zwycięstwo w zawodach sprawiło, że jeden z dwóch półfinałów wojewódzkich również odbędzie się w oleskiej “dwójce”, 5 grudnia.

Maszyna Zbigniewa Bieniasa rozpędzała się powoli, ale z meczu na mecz wirowała z coraz większą prędkością. Faworyci najwidoczniej odczuwali presję wyniku, która ciążyła szczególnie na początku turnieju. Pierwszy mecz z PG Praszka był więc trudny. Oleśnianie przegrywali 1-0, ale w końcówce meczu udało się wyrównać i skończyło się na 1-1.

Później pokonali 3-0 PG Dobrodzień, co dało im awans do półfinału. A w nim rozgromili 5-1 PG Gorzów Śląski. W finale spotkali się z czarnym koniem turnieju – PG Radłów. Oleśnianie wtedy byli już jednak “w gazie” i nie pozostawili złudzeń, kto powinien zostać mistrzem powiatu – 4-0, po dwóch bramkach Krzysztofa Rataja i Patryka Osadnika.

IMG_8904

Mistrzowie zagrali w składzie: Adam Polak, Sebastian Zawada – Patryk Pietruska, Patryk Osadnik, Kamil Owczarski, Łukasz Górski, Dominik Flak, Filip Niejadlik, Oliver Kalus, Krzysztof Rataj. Trener Zbigniew Bienias.

Oto wyniki wszystkich meczów:

Grupa I:

PG 2 Olesno – PG Praszka 1-1

PG Praszka – PG Dobrodzień 0-1

PG 2 Olesno – PG Dobrodzień 3-0

Grupa II:

PG 1 Olesno – PG Rudniki 4-1

PG Gorzów Śląski – PG Radłów 1-3

PG Gorzów Śląski – PG Rudniki 1-0

PG Radłów – PG 1 Olesno 3-0

PG Gorzów Śl. – PG 1 Olesno 3-0

PG Rudniki – PG Radłów 1-1

Półfinały:

PG Radłów – PG Dobrodzień 4-2

PG 2 Olesno – PG Gorzów Śl. 5-1

O trzecie miejsce:

PG Dobrodzień – PG Gorzów Śl. 1-3

Finał:

PG 2 Olesno – PG Radłów 4-0

IMG_8881

2. PG Radłów: Patryk Kościelny – Filip Kościelny, Adrian Jonek, Denis Tracz, Jakub Skowronek, Dominik Łazarek, Michał Sokołowski, Adam Skupiński, Bartosz Kubica, Klaudiusz Wiatr. Trener Zenon Kuc.

IMG_8765

3. PG Gorzów Śląski: Daniel Kędziora – Bartosz Kaletka, Denis Gnacy, Daniel Kędziora, Sebastian Świtała, Kamil Ostrzecha, Krzysztof Olejnik, Patryk Pałasz, Sebastian Falke, Robert Rataj, Martin Rataj. Trener Piotr Jarema.

IMG_8761

4. PG Dobrodzień: Krzysztof Hadyk – Kamil Bryłka, Kamil Kolecek, Kamil Paszewski, Patryk Głogowski, Marcin Lepiorz, Dominik Niemiec, Łukasz Jończyk, Kacper Koza. Trener Waldemar Kryś.

IMG_8899

Królami strzelców z czterema bramkami zostali: Krzysztof Rataj, Denis Tracz i Filip Kościelny.

Podziel się