Puchar Neapco w kluczborskich rękach

56 bramek, 21 meczów, 7 drużyn i tylko 1 zwycięzca w V Neapco Europe Cup. Turniej halowej piłki nożnej juniorów w hali „Kotwica” w Praszce obfitował w wiele ciekawych meczów, pięknych bramek i niezapomnianych emocji.

Na turniej w Praszce zgłosiło się początkowo 8 drużyn, jednak zawodnicy KS Panki nie dotarli z powodów osobistych trenera i zawody gościły o jedną drużynę mniej. Organizatorzy postanowili zagrać systemem „każdy z każdym”, aby wszystkie zespoły mogły zagrać taką sama ilość meczów. Spotkanie trwało 15 minut bez zmian stron.

Zwycięzcą okazała się drużyna z Kluczborka prowadzona przez Zbigniewa Bieniasa. MKS prezentował najdojrzalszy futbol i nie przegrał żadnego meczu. Pierwsze miejsce zapewnili sobie w ostatnim spotkaniu wygrywając 2:1 z WKS Wieluń, czym zrównali się z punktami z Neapco Praszka. Lepszy bilans bramkowy sprawił, że to oni mogli cieszyć się z triumfu. Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy OKS-u Olesno. Motor Praszka znalazł się tuż za podium. LZS Radawie zajął ostatnie miejsce w turnieju.

Sześciogodzinny turniej stał na wysokim poziomie. Walka o pierwsze miejsce rozstrzygała się dosłownie do ostatniego meczu.  Statuetkę króla strzelców odebrał Kamil Lewandowski z MKS-u Kluczbork, a najlepszym bramkarzem okazał się Dawid Słodek z Motoru Praszka. Każdy zawodnik otrzymał drobny prezent (parasolkę) ufundowaną przez dyrektora zakładu Neapco w Praszce Edmunda Majtykę.

Ze Zbigniewem Bieniasem, trenerem zwycięskiej drużyny, rozmawiał Michał Krzyminski.

– Zaskoczenie, czy raczej spodziewaliście się wygranej?

– Przesadziłbym mówiąc, że jesteśmy zaskoczeni. Spodziewaliśmy się wygranej, lecz chcieliśmy się przede wszystkim dobrze zabawić. Turniej odbył się już po sezonie i traktowaliśmy go na zasadzie rozluźnienia.

– Jak Pan oceni poziom praszkowskiego turnieju?

– Widać po wynikach, że praktycznie do ostatniego meczu decydowało się to kto zajmie pierwsze miejsce, więc poziom był naprawdę wysoki.

– Który mecz był dla was najtrudniejszy?

– Oczywiście pierwszy. Zawsze gramy pierwszy mecz najgorzej. Trafiło na Motor Praszkę, mieliśmy remis. W pozostałych meczach mieliśmy przewagę, mimo kolejnego remisu z Neapco, ale to my byliśmy stroną inicjującą akcje.

– Dziękuję za uwagę.

 

Komplet wyników:

Neapco Praszka – Zawisza Pajęczna 2-1
OKS Olesno – WKS Wieluń 4-2
Motor Praszka – MKS Kluczbork 0-0
LZS Radawie – Neapco Praszka 0-0
Zawisza Pajęczno – OKS Olesno 0-0
WKS Wieluń – Motor Praszka 0-0
MKS Kluczbork – LZS Radawie 4-1
Neapco Praszka – OKS Olesno 2-1
Zawisza Pajęczno – WKS Wieluń 4-0
Motor Praszka – Neapco Praszka 0-1
LZS Radawie – Zawisza Pajęczno 0-2
OKS Olesno – MKS Kluczbork 0-1
WKS Wieluń – Neapco Praszka 1-2
LZS Radawie – Motor Praszka 1-2
MKS Kluczbork – Zawisza Pajęczno 2-0
Motor Praszka – OKS Olesno 0-1
Neapco Praszka – MKS Kluczbork 1-1
Wks Wieluń – LZS Radawie 9-2
Zawisza Pajęczno – Motor Praszka 0-1
LZS Radawie – OKS Olesno 0-5
MKS Kluczbork – WKS Wieluń 2-1

Tabela końcowa:
1. MKS Kluczbork
2. Neapco Praszka
3. OKS Olesno
4. Motor Praszka
5. Zawisza Pajęczno
6. WKS Wieluń
7. LZS Radawie

Składy drużyn z powiatu oleskiego:
Neapco Praszka: Maciej Kasprzycki, Mateusz Kwas, Amadeusz Zuzel, Michael Zuzel, Piotr Orator, Adam Kubik, Paweł Kluba, Daniel Klonowski.
OKS Olesno: Bartłomiej Nikiel, Oskar Galant, Szymon Kochański, Wojciech Górski, Thomas Skowronek, Michał Flank, Jakub Górka, Patryk Piecka, Krzysztof Rataj, Patryk Osadnik, Patryk Pietruska, Witold Bejm.
Motor Praszka: Dawid Sładek, Bartłomiej Kuder, Błażej Pawlak , Paweł Okaj, Maciej Hondzel, Kevin Ficek, Kamil Hwinda, Piotr Okaj, Hubert Blabuś, Mateusz Szydłowski, Mateusz Pokorski.
LZS Radawie: Tomasz Barcik, Tomasz Stadnik, Dawid Mazur, Adam Panicz, Paweł Wróbel, Paweł Obstój, Martin Mrugała, Mateusz Rzepka, Denis Piegsa, Mateusz Sarowski.

Tekst i zdjęcia

Michał Krzyminski

Podziel się