Plus i minus oleskich siatkarek

Plus i minus oleskich siatkarek

Kadetki prowadzone przez Artura Źrebca w sobotę 4 stycznia rozegrały turniej w Kędzierzynie-Koźlu (wojewódzka liga kadetek gra turniejowo). Do Olesna wróciły ze zwycięstwem i porażką.

Zawodniczki OKS-u Olesno pierwsze spotkanie rozegrały z gospodyniami. Pierwszy set należał do miejscowych, chociaż walka do końca była wyrównana. Drugi set również nie zaczął się najlepiej dla oleskiej ekipy. Po zmianie na pozycji atakującej oleśnianki zaczęły jednak odrabiać straty i w końcówce wyszły na prowadzenie, dzięki czemu wygrały drugiego seta.

Trzecia odsłona rozgrywana była pod dyktando naszego zespołu chociaż przewaga w punktach w każdym fragmencie gry nie była duża, ale stale się utrzymująca. OKS ugrał trzeciego seta i wyszedł w całym meczu na prowadzenie 2:1.

W czwartym przewaga oleśnianiek była jeszcze wyraźniejsza i w zasadzie do wyniku 24:19 dyktowały warunki. Zepsuta zagrywka, a później chwila rozluźnienia doprowadziła do stanu 24:24. Oleskie siatkarki poradziły sobie jednak z presją i zwyciężyły 26:24, wygrywając w cały meczu 3:1.

– Mecz z gospodarzem był o tyle istotny, ponieważ wygrana za trzy punkty praktycznie otwarła drogę do gry w finale wojewódzkim – mówi Robert Morawski, trener który pojechał z zawodniczkami na turniej w zastępstwie Artura Źrebca. – Mecz nie był porywający. Dziewczęta stać na lepszą grę i z pewnością potwierdzą to już w finale wojewódzkim.

W drugim meczu oleśnianki podejmowały Jedynkę Kluczbork, który jest zdecydowanym faworytem grupy.

– Niestety dziewczęta nie potrafią znaleźć recepty na dobrze grający zespół Jedynki – mówi Robert Morawski. – Ulegliśmy dosyć łatwo 0:3, chociaż do pewnego momentu gra wyglądała nieźle, ale najczęściej w połowie seta rywalki robiły dość dużą przewagę i trudno ją potem przełamać. Podsumowując cały turniej, pomimo niezbyt porywającej gry, dziewczęta osiągnęły bardzo dobry wynik, za co należą im się słowa uznania. 

OKS wystąpił w składzie: Aleksandra Małysa (rozgrywająca), Zuzanna Tiffert (kapitan) i Julia Szydło (przyjęcie), Klaudia Hajduk i Daria Kołodziej (środkowe), Natalia Morawska i Zuzanna Suder (atakujące), Monika Bednarska i Zuzanna Sykulska (libero). Trenerzy Robert Morawski i Marcin Kurpiel.

Podziel się