Hegemonia Geotop-u trwa

Hegemonia Geotop-u trwa

W niedzielę 12 stycznia zakończyła się VI edycja Praszkowskiej Ligi Halowej. Czas na podsumowanie zawodów, które z roku na rok nabierają coraz większego prestiżu.

VII kolejka przyniosła wiele niespodzianek. Mistrz wyłonił się już w pierwszym spotkaniu mistrzowskiej grupy, kiedy to Huragan Rudniki zremisował 1-1 z Kulisami Powiatu. Kulisy były jedyną drużyną, która mogła odebrać mistrzostwo Geotop-owi, lecz tracąc punkty sprawiła, że już nikt nie był w stanie ich dogonić.

Geotop, który został zwycięzcą rozgrywek, w ostatniej kolejce nie zdobył żadnego punktu, a miał do tego trzy okazje. Było to spowodowane rozluźnieniem, bowiem mogli nawet nie wychodzić na boisko, a puchar najlepszej drużyny i tak powędrowałby w ich ręce. Swą niebywałą “formę” przypieczętowali bramką samobójczą w ostatniej minucie ostatniego spotkania, dzięki czemu przegrali ostatni mecz turnieju. Mateusz Flak zgrywał piłkę głową do swojego bramkarza (Grzegorza Pietrzaka), lecz tym podaniem zaskoczył go i piłka wpadła do bramki.

Drugie miejsce utrzymały Kulisy Powiatu, tuż za nimi uplasowała się drużyna Huragan Rudniki. Trzy zwycięstwa Kinii Olesno nie pomogły drużynie w awansie w tabeli i skończyła zawody na dziewiątym miejscu. M-GOKiS spadł na piąte miejsce. Dobra dyspozycja zawodników Stanex-u Praszka sprawiła, że awansowali z szóstego na czwarte miejsce.

Warto wspomnieć, że tylko dwa spotkania z wszystkich meczów turnieju zakończyły się bezbramkowym remisem. Najczęściej mecze kończyły się wynikiem 2-1. W Praszce występowali zawodnicy zarówno z T-Mobile Ekstraklasy, jak i również klasy B.

W każdej rundzie wybierano najlepszego zawodnika i tak zostawali nimi: Michał Bienias (Kulisy Powiatu), Kamil Ciapa (Liswarta Krzepice), Sebastian Deja (Geotop Olesno), Jacek Korzonek (Geotop Olesno), Grzegorz Włoch (Gronowice), Jarosław Kościelny (M-GOKiS Praszka) i Tomasz Kazimierowicz (Stanex Praszka)

Nagrody towarzyszące przyznawane na zakończeniu to:

Drużyną FAIR PLAY został Team Kadłub.

Najlepszym strzelcem z dorobkiem szesnastu bramek okazał się weteran naszych boisk, Grzegorz Włoch z Gronowic.

Najlepszym zawodnikiem został wybrany Roland Tomala z Kulis Powiatu.

Najlepszym bramkarzem został Jacek Korzonek z Geotop-u Olesno.

Tabela końcowa

1. Geotop Olesno 35 (pkt)

2. Kulisy Powiatu 32

3. Huragan Rudniki 32

4. Stanex Praszka 28

5. M-GOKiS Praszka 27

6. Gronowice 24

7. Team Kadłub 23

8. Liswarta Krzepice 20

9. Kinia Olesno 19

10. Motor Praszka 15

11. Polan Praszka 12

12. Mielczarek Wierzchlas 5

Klasyfikacja strzelców

1. Grzegorz Włoch (Gronowice) – 16 bramek

2. Dariusz Dyla (Kinia Olesno) – 13

3. Sebastian Deja (Geotop Olesno), Sławomir Kałwak (Kulisy Powiatu) – 12

4. Bartłomiej Bryś (M-GOKiS Praszka), Kamil Jasina (Geotop Olesno), Bartosz Kowalczyk (Geotop Olesno), Roland Tomala (Kulisy Powiatu) – 10

Hucznie świętował zwycięstwo Geotop Olesno. Zwycięzcy zaopatrzeni w dwanaście szampanów w momencie ogłoszenia wyników sprawili, ze wszystkie eksplodowały. Kto był przytomny, zdołał uciec przed szampańską fontanną. Na zakończenie zawodnicy Geotop-u posprzątali po sobie robiąc “pingwinka” na rozlanym szampanie.

Gratulujemy zwycięstwa!

Organizatorami VI edycji Praszkowskiej Ligi Halowej byli klub sportowy Motor Praszka i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Praszka.

Michał Krzyminski

Podziel się