Zupełnie inny poziom

Zupełnie inny poziom

Volleyball Team OKS COCON Olesno wygrał u siebie, w pierwszym meczu fazy play-off z LKS Miraż Głubczyce 3:0, dzięki czemu ze spokojem może się udać na rewanż do Głubczyc.

Rozgrywki opolskiej III ligi podzielone były na dwie grupy: północną i południową. Od początku mówiło się, że geograficzny podział nie jest sprawiedliwy, gdyż grupa północna będzie zdecydowanie silniejsza od południowej.

Pierwsze mecze fazy play-off nie pozostawiają złudzeń. Wszystkie drużyny grupy północnej wygrały swoje mecze z reprezentantami grupy południowej stosunkiem 3:0 (jeśli chodzi o walkę o miejsca 1-8). Również nasze zespoły, czyli Volleyball Team OKS COCON Olesno, mistrz grupy północnej po rundzie zasadniczej, pokonał czwarty zespół grupy południowej. A trzeci zespół grupy północnej, Pimat Iskra Gorzów Śląski pokonał na wyjeździe 3:0 SPS Głogówek, czyli drugi zespół grupy południowej.

Mecz w Oleśnie, który odbył się w niedzielę 19 stycznia nie zapisze się szczególnie w historii piłki siatkowej. Oleśnianie dali lekcję gry przyjezdnym z Głubczyc, ani przez moment nie oddając władzy na boisku.

Dwa pierwsze sety wygrane do piętnastu, a trzeci do szesnastu – to mniej więcej obrazuje przewagę gospodarzy. Oglądając mecz można było odnieść wrażenie, że do Olesna przyjechała drużyna z innego poziomu rozgrywkowego. Naprawdę trudno było sobie wyobrazić porażkę miejscowych.

– Cieszy, że udało nam się zmobilizować i wygrać stosunkiem 3:0 – mówi Andrzej Strzała, grający trener Volleyball Team. – Słyszeliśmy, że grupa południowa jest nieco słabsza od naszej, a my jako mistrz grupy północnej podejmowaliśmy teoretycznie najsłabszą drużynę reprezentującą drugą grupę, byliśmy więc zobowiązani do zwycięstwa. Zrealizowaliśmy przedmeczowe założenia, co nie zawsze nam wychodziło, szczególnie w pierwszych meczach. Jedziemy spokojniejsi do Głubczyc na rewanż. W fazie play-off nie ma miejsca na błędy, dwumecz decyduje o awansie do dalszej rundy. A my chcemy wygrać opolską III ligę, a później powalczyć o awans na II stopień rozgrywkowy. Zdajemy sobie sprawę, jak daleka droga nas jeszcze czeka.

Volleyball Team OKS COCON Olesno – LKS Miraż Głubczyce 3:0

(25:15, 25:15, 25:16)

Volleyball Team: Huć (k), Okoń, Sobieraj (L), D. Parkitny, A. Parkitny, Macurek, Szajer, Strzała, Kotowicz, Hadrian, Hirszmajer, Małek (L). Trener Andrzej Strzała.

Damian Pietruska

Podziel się