OKS Olesno I z kompletem zwycięstw!

OKS Olesno I z kompletem zwycięstw!

Turniej Halowej Piłki Nożnej rocznika 2002 i młodsi zakończył się zdecydowaną wygraną OKS-u Olesno I. W sobotę 15 lutego w oleskiej “Dwójce” nie dał szans rywalom. Najlepszym zawodnikiem okazała się dziewczyna, a mianowicie Nikola Brzęczek z Olimpii Truskolasy.

– Podzieliłem chłopaków z drużyny na dwie ekipy, dzięki czemu więcej zawodników mogło dzisiaj wystąpić – mówi Marcin Skowronek, opiekun drużyn wystawionych przez OKS Olesno, a zarazem organizator turnieju. – Pierwsza drużyna wygrała wszystkie mecze, drugiej poszło trochę gorzej. Jednak to nie wynik był dzisiaj najważniejszy. Cieszę się, że przyjechały do nas cztery ekipy. Niestety Orlik Blachownia nie przyjechał, gdyż duża część zawodników rozchorowała się i nie byli w stanie przyjechać. Również Chemik Kędzierzyn-Koźle odwołał swój występ.

Z uwagi na to, że było sześć drużyn zagrano systemem “każdy z każdym”. Spotkania trwały 15 minut. Turniej mógł się podobać. Było dużo składnych akcji, co sprawiało, że zawody przyjemnie się oglądało. Nie brakowało również emocji. OKS Olesno I, wygrywając wszystkie spotkania, pewnie odniósł zwycięstwo. Tuż za nimi uplasowała się drużyna z Częstochowy. Najniższe miejsce na podium zajęła Olimpia Truskolasy. Ligota Oleska również może zaliczyć turniej do udanych. Zajęli czwarte miejsce, wyprzedzając OKS Olesno II i Odrę Opole.

Nagrody towarzyszące:

– Najlepszym zawodnikiem, a raczej zawodniczką została Nikola Brzęczek z Olimpii Truskolasy,

– Najlepszym bramkarzem okazał się Mikołaj Morawski z UKS-u Ajaksu Częstochowa,

– Królem strzelców z dorobkiem 7 bramek został Damian Zug z OKS-u Olesno I.

Tabela końcowa:

Miejsce

Drużyna

Punkty

1

OKS Olesno I

15

2

UKS Ajaks Częstochowa

12

3

Olimpia Truskolasy

7

4

LZS Ligota Oleska

6

5

OKS Olesno II

2

6

Odra Opole

1

Już teraz zapraszamy wszystkich na kolejny turniej, który odbędzie się w sobotę 22 lutego, w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Oleśnie. Tym razem  zagra rocznik 2001 i młodsi.

Składy:

DSCN3175

OKS Olesno I: Bartosz Jeziorowski, Szymon Wolny, Adam Huć, Dawid Zug, Jakub Pawlik, Florian Brodacki, Maciej Piech, Jakub Szewczyk, Jan Flak, Aleksander Sykulski. Trener: Marcin Skowronek. Kierownik: Andrzej Huć.

OKS Olesno II: Dawid Miśkiewicz, Gabriel Molski, Mateusz Huć, Patryk Świtała, NiloTrzęsiok, Jakub Famuła, Dominik Ligendza, Tomasz Siemski, Paweł Przewala, Bartek Koniecha. Trener: Marcin Skowronek. Kierownik: Andrzej Huć.

DSCN3079

Ligota Oleska: Marcel Kościelny, Kacper Pakuła, Kamil Kierat, Jakub Jasiński, Piotr Gruca, Pascal Chwałek, Oliwer Penskota, Michał Barczyk, Julian Stawosek. Trener: Mateusz Skowronek. Kierownik: Henryk Karkos.

Michał Krzyminski

Podziel się