Oto brązowe medalistki

Oto brązowe medalistki

Siatkarki oleskiego Zespołu Szkół zajęły trzecie miejsce w wojewódzkich zawodach w siatkówce, które odbyły się w środę 26 marca w Nysie.

W zawodach oprócz gospodarzy i oleśnianek udział wzięły zespoły z Opola i Kędzierzyna-Koźla. Zawodniczki prowadzone przez Marcina Kurpiela po pewnej wygranej 2:0 z rówieśniczkami z Kędzierzyna-Koźla, przegrały z siatkarkami z Nysy i Opola 0:2.

Zespół z Kędzierzyna-Koźla przegrał również pozostałe mecze, dlatego oleśnianki mogły cieszyć się z najniższego miejsca na wojewódzkim podium. Złoty puchar został w Nysie, a srebrny pojechał do Opola.

– Poziom mistrzostw był bardzo wyrównany, każda drużyna mogła pokusić się o zwycięstwo – ocenia Marcin Kurpiel, trener oleśnianek. – Nam do mistrzostwa zabrakło trochę pewności siebie i większego doświadczenia. Nie można jednak zarzucić dziewczynom braku woli walki i zaangażowania w każdym meczu. Spisały się kapitalnie i należą im się słowa uznania i podziękowania. To najlepszy wynik w historii rywalizacji sportowej szkół średnich, wywalczony przez drużynę z powiatu oleskiego w tej dyscyplinie.

Brązowe medalistki wystąpiły w składzie: Zuzanna Tiffert, Aleksandra Małysa, Klaudia Hajduk, Daria Kołodziej, Natalia Morawska, Julia Izydorczyk, Paulina Parkitna, Daria Wiencierz, Zuzanna Janikowska, Justyna Owczarska, Marcelina Piastowska, Marta Dembowska. Trener Marcin Kurpiel.

Podziel się