• Home »
  • Sport »
  • Wojewódzkie zawody sportowo-pożarnicze w Oleśnie przerwane z powodu ulewy

Wojewódzkie zawody sportowo-pożarnicze w Oleśnie przerwane z powodu ulewy

Wojewódzkie zawody sportowo-pożarnicze w Oleśnie przerwane z powodu ulewy

Silna ulewa zmusiła organizatorów oraz komisję sędziowską do odwołania zawodów. Powodem decyzji był deszcz, który uniemożliwił dokończenie imprezy. Zmagania odwołane zostały dla seniorskich drużyn pożarniczych mężczyzn i kobiet

Uczestnicy Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Oleśnie, które odbyły się w sobotę 17 maja nie mieli łatwego zadania. W deszczowej aurze musieli sobie poradzić w dwóch rywalizacjach: ćwiczeniach bojowych oraz w sztafecie pożarniczej. Zawody te były eliminacjami do Młodzieżowych Mistrzostw Polski Drużyn Pożarniczych, które odbędą się w dniach 5-7 września 2014 roku w Olsztynie i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które odbędą się w 2015 roku. Niestety na zawodach w Olsztynie nie będą uczestniczyć drużyny z naszego regionu.

– Komisja sędziowska  jednomyślnie podjęła decyzję o przerwaniu zawodów – komentuje sędzia główny zawodów Jacek Słobodzian. – Deszcz sprawił, że świetnie przygotowane zawody musieliśmy zakończyć wcześniej. Bieżnia była całkowicie zalana, a boisko namokło. Również bezpieczeństwo uczestników było zagrożone. Rano nic nie zapowiadało takiego obrotu sprawy, rozpadało się w trakcie zmagań.

Zmagania seniorów przełożono. Termin jest jeszcze nieznany. W momencie ustalenia miejsca oraz daty, wszystkie drużyny zostaną o tym poinformowane.

– Dużo pracy włożyliśmy w przygotowanie zawodów – mówi brygadier Jarosław Zalewski. – Trzeba było o wszystko zadbać. W trakcie zmagań musieliśmy zrezygnować z niektórych niebezpiecznych konkurencji na torach. Były to biegi po ławkach oraz pokonanie ścianki drabiniastej. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu oraz Zarząd Wojewódzki Ochotniczych Straży Pożarnych będą musiały wyznaczyć obiekt i drugi termin do przeprowadzenia zawodów dla grup seniorskich.

Z uwagi, że rozpoczęto zmagania młodzieżowe, postanowiono je sprawnie dokończyć i wręczyć nagrody.

Wyniki końcowe:

Klasyfikacja generalna kategorii “MDP Dziewcząt”

1. MDP Miejsce Odrzańskie 1033,90 pkt.

2. MDP Zalesie Śląskie 1026,85 pkt.

3. MDP Raszowa 1015,33 pkt.

Klasyfikacja generalna kategorii “MDP Chłpców”

1. MDP Gierałcice 939,30 pkt.

2. MDP Raszowa 936,90 pkt.

3. MPD Dobra 926,70 pkt.

Z powiatu oleskiego udało się wystartować drużynom:

Dziewczynom z OSP Radłów

DSCN6662

Skład: Anna Barycz, Ewelina Szulc, Sylwia Kik, Emilia Grzemba, Wiktoria Drzygaluk, Wiktoria Kuliberda, Sara Czubaj, Paulina Słowik, Dajana Pluskota, Karolina Kubacka.

 Dziewczynom z OSP Olesno

DSCN6691

Skład Zuzanna Suder, Zuzanna Sykulska, Martyna Edelman, Aleksandra Sobczyk, Małgorzata Biernacka, Paulina Czyrny, Anna Wyrzyk, Karolina Sobczyk, Agnieszka Kalemba, Natalia Werner.

Chłopcom z OSP Olesno

DSCN6679

Skład: Kamil Owczarski, Kacper Zacha, Tymek Stanisławczyk, Dawid Kluba, Maksymilian Kubat, Piotr Deinhard, Patryk Poremba, Kevin Knopik, Adam Polak, Sebastian Struzik.

Najmłodszą uczestniczką zawodów była Paulina Cedzik.

DSCN6766

Michał Krzyminski

Podziel się