Mecz do jednej bramki

LZS Radawie, wygrywając z LZS-em Borki Wielkie, zamienił się z przyjezdnymi miejscem w tabeli i teraz to oni zajmują najniższe miejsce na podium. Trzecie miejsce nie powinno dziwić, bowiem na sześć kolejek w rundzie wiosennej zdobyli aż 15 punktów.

Mecz LZS Radawie przeciwko LZS Borki Wielkie zapowiadał się na najciekawsze spotkanie 18 kolejki oleskiej B-klasy. Najciekawszym jednak nie był. Na boisko wyszły dwie czołowe drużyny w lidze, lecz tylko gospodarze zagrali adekwatnie do zajmowanej lokaty w tabeli.

Gospodarze wyszli na boisko zmotywowani i to im zależało bardziej na trzech punktach. Zawodnicy Pawła Grzesika od początku agresywnie zaatakowali przeciwników, ani na moment nie pozwalając na rozwinięcie skrzydeł. Już w pierwszej połowie “zabili mecz” pakując cztery bramki. Wynik mógł być wyższy, lecz nie wykorzystali wszystkich dogodnych okazji strzeleckich.

Goście, którzy nastawili się na kontrataki, w pierwszej połowie nie mieli nic do powiedzenia. W wywiezieniu choć punktu nie pomogła na pewno czerwona kartka pokazana 36 minucie. Taktykę, która polegała na bronieniu się na własnej połowie i szybkich kontratakach, po stracie pierwszej bramki trzeba było zastąpić otwartą grą. To w rezultacie dało jeszcze gorsze skutki.

Cały mecz był pod dyktando gospodarzy. Trzeba ich pochwalić za mądra i skuteczną grę, która przyniosła im pięć bramek. W niedzielę 25 maja na listę strzelców wpisali się: Przemysław Królak, Damian Serwiusiok, Piotr Chyla (2x) i Krystian Król.

Gości można jedynie pochwalić za drugą połowę. W osłabionym składzie zakończyli ją wynikiem 1-1.

– Nie zagraliśmy dziś w pełnym składzie, ale to nie jest żadne wytłumaczenie – komentuje Mateusz Jeziorowski, trener gości. – Pierwsza połowa bardzo słaba w naszym wykonaniu, lecz za to w drugiej pokazaliśmy charakter.

LZS Radawie – LZS Borki Wielkie 5-1

LZS Radawie: Marcin Czapla – Klaudiusz Kulig, Marek Obstój, Damian Serwusiok (46. Łukasz Oleksowicz), Rafał Wierszak, Wojciech Grzesik (46′ Martin Wierszak), Paweł Kotyś, Przemysław Królak (46. Rafał Korbach), Tomasz Zając, Piotr Chyla, Krystian Król (73. Paweł Grzesik). Trener: Paweł Grzesik

LZS Borki Wielkie: Michał Przeniczny – Dariusz Matusek, Kewin Zug, Andrzej Meryk, Piotr Nowak, Dominik Riemann, Rafał Lizurej, Michał Krzyminski, Krzysztof Misiak, Michał Kwapis, Patryk Zimnowoda. Trener: Mateusz Jeziorowski.