Juniorzy OKS-u Olesno na fali

Bilans oleskich juniorów w rundzie wiosennej to same zwycięstwa. Tym razem nie dali szans przyjezdnym z Rudnik. Derby powiatu zakończyły się pewnym zwycięstwem gospodarzy aż 9-0!

Przepaść, jaka dzieli oba zespoły w tabeli, nie jest przypadkowa. OKS Olesno dzięki serii zwycięstw złapał kontakt z czołówką i może realnie myśleć o mistrzostwie. Jednak póki piłka w grze, wszystko może się zdarzyć. Zawodnicy Andrzeja Świerca muszą skupić się na końcówce sezonu, bo przed nimi jeszcze cztery kolejki.

LZS Rudniki ma zupełnie inne perspektywy. Z 19 punktami zajmuje 10 miejsce. Młodzieżowy zespół z Rudnik ma problemy kadrowe, które są głównym powodem słabych wyników.

Cały mecz to absolutna dominacja gospodarzy. Juniorzy z Olesna grali jak na treningu. Już w pierwszych minutach wyczuli, że są zdecydowanie silniejszą drużyną i bardzo pewnie zachowywali się na boisku. Strzelanie rozpoczął już w 12. minucie Wojciech Górski. Ozdobą meczu była bramka Dawida Michalczyka, który z dwudziestu metrów popisał się technicznym uderzeniem. Piłka “zdjęła pajęczynę” w bramce. W pierwszej połowie w ich ślady poszli jeszcze: Kamil Deinhard, kolejny raz Wojciech Górski i Jakub Górka, samobójcze trafienie zaliczył Kevin Ficek. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 6-0.

– Choć wynik dobry, to z gry do końca nie jestem zadowolony – mówi Andrzej Świerc, trener gospodarzy. – Chłopcy muszą mieć w sobie więcej werwy. Na boisku nie ma przyjaciół. Przyjeżdża do nas słabsza drużyna i musimy być dla nich bezlitośni.

W drugiej połowie, mimo zmęczenia, goście poprawili grę, lecz to za mało na świetnie dysponowaną drużynę Andrzeja Świerca. Do bramki trafiali jeszcze: Dawid Michalczyk, Szymon Sas i Michał Flank. W międzyczasie z boisko wyleciał Maciej Honcel z LZS Rudniki. Dwie żółte kartki zamienił na czerwień.

– Wynik mówi sam za siebie – komentuje Sebastian Uznański, trener LZS Rudniki – Problem kadrowe są naszą bolączką. Nie możemy normalnie trenować, co przekłada się na poziom gry. Nie chcemy rozwiązywać drużyny juniorów, mam nadzieję, że ta sytuacja poprawi się w następnym sezonie.

OKS Olesno – LZS Rudniki 9-0 (6-0)

I Liga Juniorów, 25.05.2014

1-0 Wojciech Górski – 12., 2-0 Kevin Ficek (samobójcza) – 18., 3-0 Dawid Michalczyk – 27., 4-0 Kamil Deinhard – 35., 5-0 Wojciech Górski – 40., 6-0 Jakub Górka – 45., 7-0 Dawid Michalczyk – 64., 8-0 Szymon Sas – 70., 9-0 Michał Flank – 87.

OKS Olesno: Tomasz Tyrała – Patryk Osadnik, Dawid Rogowski (55. Szymon Sas), Szymon Kochański, Wojciech Górski, Thomas Skowronek (61. Adam Polak), Patryk Piecka, Dawid Michalczyk, Michał Flank, Kamil Deinhard, Jakub Górka (46. Oskar Galant). Trener Andrzej Świerc.

LZS Rudniki: Maciej Kasprzycki – Paweł Kluba, Kamil Zaręba, Marcin Kubik, Kevin Ficek, Adam Kubik, Bartłomiej Gorący, Maciej Honcel (żk, żk, czk), Patryk Sobieraj, Kamil Tasarz, Damian Tasarz. Trener Sebastian Uznański.