Rozgrywka urzędowo-policyjno-strażacko-uczniowska

Rozgrywka urzędowo-policyjno-strażacko-uczniowska

Nietypowy turniej rozegrany został w czwartek 12 czerwca na oleskim orliku. Naprzeciw siebie stanęli olescy policjanci, strażnicy miejscy, strażacy, pracownicy urzędu miejskiego i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Turniej odbył się w ramach “Ogólnopolskiego głosu profilaktyki”, który był pierwszą częścią pod nazwą “Profilaktyka a Ty”. Impreza została zorganizowana przez Opolską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy oraz Komendę Powiatową Policji w Oleśnie.

– Sport niesie ze sobą wartości edukacyjne i może przeciwdziałać uzależnieniom – mówi Ewa Korzeniewska, doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery w Oleśnie. – Przy okazji jest dobrym sposobem na integrację, dlatego podzieliliśmy zespoły na dwie grupy: młodzieżową oraz seniorską. Zamiast wpadania w nałogi, można zaangażować się w sport.

W grupie seniorskiej prym wiedli olescy strażacy, po których widać było najlepsze przygotowanie fizyczne. Pokonali kolejno reprezentację oleskiej policji 2-1, a później 4-0 przedstawicieli urzędu z burmistrzem Sylwestrem Lewickim na czele. Zespół urzędu wspomagany był przez Sebastiana Kopla oraz strażników miejskich, z których błyszczeli szczególnie Paweł Sowa na bramce i Jacek Skowronek w ataku. Skład, który tworzył również między innymi Ernest Hober (dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie) czy Maciej Flank (dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy) pokonał po zaciętym meczu oleską policję 2-1.

W grupie uczniowskiej kolejne miejsca zajmowali: Zespół Szkół Olesno, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Olesno, Zespół Szkół Zawodowych Olesno oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania Olesno.

W finale młodzież była górą, bowiem uczniowie Zespołu Szkół pokonali oleskich strażaków 1-0.

W meczu “o honor” policjanci ulegli uczniom z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących 2-0.

Podziel się