Tragiczna noc w powiecie oleskim

Tragiczna noc w powiecie oleskim

Do dwóch śmiertelnych wypadków doszło w nocy z czwartku na piątek 12 i 13 czerwca w powiecie oleskim.

W czwartek 12 czerwca tuż przed godziną 20.00 doszło do wypadku w Starym Oleśnie na ul. Kluczborskiej (droga krajowa nr 11).

Na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia motocykla yamaha z samochodem ciężarowym mercedes. Po uderzeniu w ciężarówkę motocykl odbił się i uderzył w samochód osobowy marki ford.

Na miejsce zdarzenia przybył zespół ratownictwa medycznego, zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo wysiłków ratowników medycznych oraz strażaków, po kilkudziesięciu minutach resuscytacji, obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon 29 – letniego motocyklisty.

Usuwanie skutków wypadku zakończono o godzinie 23:00.

Dziesięć minut po północy doszło do kolejnego zdarzenia na drodze krajowej nr 11. W miejscowości Sowczyce na prostym odcinku drogi samochód ciężarowy volvo zjechał z jezdni do rowu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów PSP i OSP poszkodowanego ewakuowano z kabiny i rozpoczęto półgodzinną resuscytację.

Mimo wysiłków ratowników medycznych pogotowia i strażaków, również w tym przypadku nie udało się uratować 50 – letniego mężczyzny. Dochodzenie w sprawie ustalenia okoliczności i przyczyn tragicznych zdarzeń prowadzą funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratora.

*-Informacja i zdjęcia KP PSP Olesno.

Podziel się