LZS Kościeliska mistrzem wiosny w B-klasie

W czwartek 19 czerwca w meczu kolejki oleskiej B-klasy LZS Borki Wielkie podejmował w Brońcu LZS Kościeliska. Goście pokazali, że zasługują na pozycję wicelidera, pewnie wygrywając 4-1. Kolejkę przed zakończeniem ligi oficjalnie można nazwać ich mistrzem rundy wiosennej.

W przedostatniej kolejce najniższej ligi rozgrywkowej LZS Kościeliska zapewnił sobie drugie miejsce w tabeli. Ostatni ich mecz przypada z Ceramikiem Kozłowice, który wycofał się z rozgrywek. Drugie miejsce nie jest premiowane awansem, lecz na pewno cieszy podopiecznych Grzegorza Świtały.

Goście przeważali przez cały mecz, choć gospodarze nie położyli się na boisku i również mieli dużo okazji z gry. Zagranie ręką w polu karnym przez Dariusza Matuska i w konsekwencji rzut karny dla graczy z Kościelisk ustawił w pewien sposób spotkanie. Jedenastkę na bramkę zamienił Bartłomiej Gała, co zmusiło LZS Borki Wielkie do otwartej gry.

W pierwszej połowie z powodu kontuzji boisko opuścili Andrzej Meryk i Damian Matusek, co nie ułatwiło zadania gospodarzom. W końcówce pierwszej połowy niezawodny Paweł Majchrowski, po błędzie w obronie, podwyższył prowadzenie gości, którzy spokojnie mogli wyjść na drugie czterdzieści pięć minut.

Tuż po przerwie Damian Włoszczyk dobił przeciwników strzelając trzecią bramkę. Honorowego gola dla LZS-u Borki Wielkie strzelił Dominik Riemann, który wykorzystał podanie Łukasza Bensza. Jednak to było za mało na dobrze dysponowanych gości.

Co z tego, że gra wygląda dobrze, skoro nie strzela się bramek – tak można podsumować grę zawodników Mateusza Jeziorowskiego.

Ze strzelaniem nie mieli problemów przyjezdni, którzy w końcówce meczu dołożyli czwartą bramkę po indywidualnej akcji Dawida Ogórka.

LZS Kościeliska po dobrej rundzie wiosennej pokazał, że zasłużył na pozycję wicemistrza. Jak dotąd jako jedyni pokonał Piasta Gorzów Śląski, a w sumie odnotował tylko jedną porażkę (z LZS Radawie). Wszystko to sprawia, że może cieszyć się mianem mistrza rundy wiosennej.

LZS Borki Wielkie utrzymuje czwartą pozycję w lidze, ale w ostatniej kolejce LKS Przedmość może odebrać tę lokatę. Dzielą ich bowiem tylko dwa punkty.

LZS Borki Wielkie – LZS Kościeliska 1-4

B klasa, 21 kolejka, 19.06.2014

0-1 Bartłomiej Gała – 30., 0-2 Paweł Majchrowski – 44., 0-3 Damian Włoszczyk – 50., 3-1 Dominik Riemann – 75., 1-4 Dawid Ogórek – 88.

LZS Borki Wielkie: Michał Przeniczny – Damian Matusek (40. Andrzej Sikora), Dariusz Matusek, Piotr Nowak, Łukasz Bensz, Rafał Lizurej (76. Kamil Huć), Dominik Riemann, Michał Krzyminski, Andrzej Meryk (32. Mateusz Czołkos), Kewin Zug, Tomasz Kaliciak. Trener Mateusz Jeziorowski

LZS Kościeliska: Andrzej Brzózka – Damian Krawczyk, Bartłomiej Gała, Damian Włoszczyk, Arkadiusz Tomaszewski, Krzysztof Gorzołka (70. Adrian Królikowski), Fabian Pietrzak (46. Łukasz Cieślak), Andrzej Grabiński, Krzysztof Kubik (46. Dawid Ogórek), Joachim Liszewski, Paweł Majchrowski. Trener Grzegorz Świtała.