Zapowiedź sportowego weekendu (6-7 września)

Zapowiedź sportowego weekendu (6-7 września)

Jak co tydzień zapowiadamy sportowe wydarzenia, które odbędą się na arenach w naszym powiecie.

Zapraszamy!

Piłka nożna

IV liga, 6 kolejka

OKS Olesno – Start Namysłów

Sobota, 06.09.2014, godz. 16.30

Zespół Łukasza Kabaszyna po pięciu kolejkach zajmuje siedemnaste, przedostatnie miejsce. Już teraz można przypuszczać, że zgodnie z przedsezonowymi zapowiedziami oleśnianie będą walczyć raczej o utrzymanie, niż o najwyższe laury. Drużyna z Namysłowa jak na razie jest również w podobnej sytuacji, gdyż ma taką samą liczbę punktów (cztery), ale lepszy bilans bramkowy, co aktualnie daje jej przewagę dwóch miejsc w tabeli.

Kolejna porażka OKS-u może być niepokojąca. Każdy punkt zaczyna coraz więcej kosztować. Zespół po poprzednim sezonie nie jest przyzwyczajony do porażek, dlatego morale w szatni może szybko pikować.

Klasa okręgowa, 4 kolejka

Start Dobrodzień – Źródło Krośnica

Sobota, 06.09.2014, godz. 16.30

Zawodnicy z Dobrodzienia świetnie zaczęli sezon. Po trzech kolejkach mają siedem punktów i pozycję wicelidera. Potrafią sobie radzić również z kłopotami.  W ostatnim, wygranym meczu z Silesiusem Kotórz Mały grali bez nominalnego bramkarza, a między słupkami stanął napastnik Adam Ledwig.

Efekt? Dwie zdobyte bramki, a z tyłu “na zero”.

A klasa, 3 kolejka

Piast Gorzów Śląski – LZS Kujakowice

Sobota, 06.09.2014, godz. 16.30

Piast rządził w B klasie i jak na razie rządzi również w A klasie. Po dwóch kolejkach ma sześć punktów i dwa derbowe wygrane mecze wynikiem 3-2 kolejno z piłkarzami ze Zdziechowic i Uszyc. Teraz czeka ich drugi mecz na własnym terenie w tym sezonie z LZS-em Kujakowice, który po dwóch meczach ma jeden punkt.

LZS Rudniki – LKS Rożnów

Sobota, 06.09.2014, godz. 16.30

Zespół z Rudnik ma zostać hegemonem tej ligi i na razie spełnia swoją rolę. Dwa mecze, sześć punktów, dziesięć zdobytych bramek i zero straconych. W międzyczasie przegrał mecz w Pucharze Polski z Chemikiem Kędzierzyn-Koźle, czyli solidnym IV-ligowcem, ale dopiero po rzutach karnych (w regulaminowym czasie było 2-2).

Motor Praszka – LZS Głuszyna

Niedziela, 07.09.2014, godz. 16.30

Osłabiony przed sezonem Motor, zgodnie z zapowiedziami dołuje w A klasie. Dwie kolejki, zero punktów, zero zdobytych bramek, a aż siedem straconych. Ciężki sezon czeka piłkarzy z Praszki.

LZS Bugaj Nowy – Prosna Zdziechowice

Niedziela, 07.09.2014, godz. 16.30

Jedyny derbowy mecz w A klasie, który odbywa się w naszym powiecie. Obie drużyny mają szansę na podreperowanie bilansu, gdyż w tym sezonie jeszcze punktów nie zdobyły.

B klasa, 3 kolejka

LZS Kościeliska – LZS Borki Wielkie

Niedziela, 07.09.2014, godz. 16.30

Druga i czwarta drużyna z poprzedniego sezonu. Na razie zdecydowanie lepiej radzi sobie LZS Kościeliska, który ma za sobą dwa zwycięstwa. Zespół z Borek Wielkich jedno. Zdecydowanie mecz kolejki.

Albor Borki Małe – LZS Wojciechów

Niedziela, 07.09.2014, godz. 16.30

Jeszcze jakiś czas temu oba zespoły były na podobnym poziomie. Obecnie zespół z Wojciechowa jest na fali wznoszącej i to on jest faworytem tego spotkania.

LZS Radawie – LKS Przedmość

Niedziela, 07.09.2014, godz. 16.30

Zespół z Radawia jest jednym z kandydatów do awansu, a po dwóch kolejkach liderem z bilansem bramek 13:1. Dobra passa zostanie podtrzymana?

Stobrawa Wachowice – LZS Radłów

Niedziela, 07.09.2014, godz. 16.30

Drużyny przestępują do tego meczu w odmiennych nastrojach. Obie mają trzy punkty, ale w poprzedniej kolejce Stobrawa pokonała 3-2 LZS Żytniów, a LZS Radłów przywiózł z Radawia sześć bramek – straconych.

Budowlani Strojec – LZS Wichrów

Niedziela, 07.09.2014, godz. 16.30

Budowlani kiepsko zaczęli sezon, bo od dwóch porażek. LZS Wichrów wygrał za to w poprzedniej kolejce w Lasowicach Wielkich 3-2.

Siatkówka

Kibice siatkarzy będą mieli nie lada gratkę. Ciekawy turniej zapowiada się w Gorzowie Śląskim w sobotę 6 września.

gorzów turniej

Bieganie

W Praszce I Ogólnopolski Bieg Masowy. Tego wydarzenia lokalnym biegaczom reklamować nie trzeba.

bieg masowy Praszka

Tenis stołowy

W niedzielę 7 września w Gorzowie Śląskim odbędzie się ostatnia runda Gorzowskiego “3PL”.

Gorzowskie 3 PL

Podziel się