Walczymy o wyposażenie świetlicy!

Walczymy o wyposażenie świetlicy!

Świetlica działająca przy Stowarzyszeniu „Czas dla Rodziny” walczy w konkursie Fundacji Aviva – To dla mnie ważne.

Świetlica powstała z inicjatywy wolontariuszy Stowarzyszenia oraz mieszkańców Olesna. Stowarzyszenie otrzymało do użytku lokal od oleskiej parafii. Placówka ta swoją działalność rozpoczęła w czwartek 2 października, mieści się przy ulicy Ks. Brunona Aleksandra w wikarówce, obok Domu Edyty Stein.

Jest to placówka opiekuńczo-wychowawcza (tzw. wsparcia dziennego), świadcząca pomoc profilaktyczną oraz opiekę dzieciom i młodzieży, których rodzice nie mogą zapewnić opieki w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych. Aktualnie działa ona raz w tygodniu, jednakże docelowo ma działać codziennie w godzinach od 16:00 do 19:00. Dzieci i młodzież korzystają ze świetlicy dobrowolnie i nieodpłatnie. Aktualnie koordynator świetlicy wraz z wychowawcami pracują w niej w ramach wolontariatu.

Zachęcamy do udziału w głosowaniu!

Więcej informacji i możliwość głosowania można znaleźć tutaj: https://todlamniewazne.pl/inicjatywa,1025,bawie-sie-aktywnie.html

Świetlica zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych (którzy nie ukończyli 18-go roku życia) w każdy czwartek.

Zainteresowanych uczniów prosimy o przybycie na godzinę 16:00. Zajęcia trwać będą do godziny 19:00. Warunkiem uczestniczenia w zajęciach jest dostarczenie zgody rodziców na udział w zajęciach. Wzór zgody u wychowawców klas lub pod adresem e-mail: antkowiak.aneta@gmail.com

Podziel się