Zapowiedź sportowego weekendu (18-19 października)

Zapowiedź sportowego weekendu (18-19 października)

Jak co tydzień zapowiadamy sportowe wydarzenia, które odbędą się na arenach w naszym powiecie.

Zapraszamy!

Piłka nożna

Nasze dwie najwyżej grające drużyny znów mają wyjazdy. Przypadek, czy specjalnie, by nie spalić się ze wstydu przed swoimi kibicami?

A klasa, 9 kolejka

Motor Praszka – LZS Kujakowice

Sobota, 18.10.2014, godz. 15.00

Na cztery mecze u siebie, Motor zdołał wygrać tylko jeden. Jak tak dalej pójdzie kibicować będą im tylko zawodnicy z ławki rezerwowej, choć i to nic pewnego. W 9 kolejce zawodnicy Bartłomieja Wilka podejmują najsłabszą drużynę w lidze, więc mogą polepszyć tę hańbiącą statystykę. Ach, gdzie ten klub z tamtych lat..

LZS Rudniki – LZS Gronowice

Sobota, 18.10.2014, godz.15.00

Kolejny szlagier z udziałem LZS-u Rudniki. Tym razem jednak rywalem nie będzie drużyna ze środka tabeli, lecz lider A klasy. Spotkanie dwóch równorzędnych przeciwników, choć postawilibyśmy na gospodarzy. Twierdza w Rudnikach póki co jest nie zdobyta, a to duża przewaga mentalna.

Po ostatnim meczu jesteśmy spokojni o ich grę, byle tylko skuteczność poprawić, bo przegrana = arrivederci awans. LZS Rudniki jeszcze nie ma optymalnej formy, gdyż wiele roszad było w kadrze przed sezonem.

W Teleexpresie mówili, że wejścówki na mecz rozeszły się w dwie godziny, ale zostało jeszcze parę miejsc stojących. Zapraszamy na mecz. Wszyscy na LZS Rudniki!

LZS Ligota Oleska – LZS Głuszyna

Sobota, 18.10.2014, godz.15.00

LZS Głuszyna dobija się do czołówki, ale coś czujemy, że po tym meczu chłopaki zostaną sprowadzeni na ziemię. Zawodnicy Jerzego Rabińskiego są w formie i nie powinni mieć problemów ze zgarnięciem całej puli. Gdyby wszystko poszło po ich myśli, to po tej kolejce mogą usiąść na fotelu lidera. Nie ma jednak co myśleć o innych. Najważniejsze, by swój mecz wygrać.

B klasa, 9 kolejka

Stobrawa Wachowice – LZS Borki Wielkie

Niedziela, 19.10.2014, godz.15.00

Gospodarze pną się do góry, a goście nie bardzo. Spadkowicze z A klasy grają bardzo nierówno. Potrafią wysoko przegrać, by później odebrać punkty liderowi. LZS Borki Wielkie podchodzi do meczu w złym nastroju. Ostatnie jego poczynania na boisku nie miały wiele wspólnego z piłką nożną, lecz musi przyjść przełamanie. Może uda mu się to jeszcze w tej rundzie. W tym spotkaniu może się wszystko zdarzyć.

Budowlani Strojec – LZS Kościeliska

Niedziela, 19.10.2014, godz.15.00

Budowlani notują cztery kolejne mecze bez porażki, ale ciężko będzie podtrzymać tę imponująca serię, bowiem lider przyjeżdża do Strojca z jedną myślą. Pograć 90 minut i wywieźć trzy punkty. LZS Kościeliska strzela dużo bramek, co na pewno da do myślenia graczom ze Strojca. Oby tylko nie ustawili autobusu w bramce, wszak atak to najlepsza obrona.

LZS Wichrów – LZS Wojciechów

Niedziela, 19.10.2014, godz. 15.00

Choć dzieli ich w tabeli cztery miejsca, to wygrana gospodarzy sprawi, że zrównają się punktowo. Co do planowego awansu gości, zdania są podzielone, dlatego proponujemy nie wywierać presji na zawodnikach i nie kontynuować tematu. Mecz dwóch średniaków B klasy, ale lepszą piłkę prezentuje LZS Wojciechów i to na nich stawiamy w tym meczu. Gospodarze jednak tanio skóry nie sprzedadzą.

LZS Żytniów – LZS Radłów

Niedziela, 19.10.2014, godz. 15.00

LZS Żytniów to ciekawa drużyna. Piłkarsko szału nie robi, lecz nadrabia ambicjami i to jej daje wysokie trzecie miejsce w tabeli. Ten sezon pokazuje, że B klasa jest nieprzewidywalna, a jej poziom (poza kilkoma drużynami) jest.. hmmm.. dość niewysoki.. Goście nie stoją na przegranej pozycji i w powietrzu czuć niespodzianką.

Podziel się