Oleski rynek ponownie nagrodzony

Oleski rynek ponownie nagrodzony

Gmina Olesno została laureatem konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego 2014 za przedsięwzięcie “Rewitalizacja Rynku w Oleśnie”.

Do tegorocznej edycji zgłoszono dwadzieścia przedsięwzięć. Celem konkursu było wskazanie najlepszych realizacji w zakresie przestrzeni publicznej, nagradzanie i promocja gmin dbających o ład przestrzenny, funkcjonalność i atrakcyjność przestrzeni publicznej.

– Wszyscy podkreślają, że konkurs przeprowadzony był w sposób bardzo profesjonalny – mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego. – Brane były pod uwagę między innymi funkcjonalność, wielkość inwestycji czy oddziaływanie społeczne danej inwestycji. Konkurencja była spora, ale rynek oleski zrobił duże wrażenie na komisji konkursowej, która składała się z cenionych architektów czy urbanistów. 

Nagrodę w środę 22 października podczas Opolskiego Regionalnego Forum Terytorialnego odebrał Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna.

– Byliśmy zaskoczeni nagrodą, bowiem werdykt do końca był utrzymywany w tajemnicy – mówi Sylwester Lewicki. – Rewitalizacja rynku okazała się trafioną inwestycją, bowiem wiele osób z niego korzysta, nawet całymi rodzinami. Cieszymy się, że rondo zostało zamienione w porządny rynek, który jest teraz sercem naszego miasta.

Podziel się