Świąteczny weekend na opolskich drogach

Świąteczny weekend na opolskich drogach

W trakcie świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali opolscy policjanci. Funkcjonariusze kontrolowali nie tylko trzeźwość i prędkość z jaką poruszali się kierujący, ale zwracali też uwagę na to, czy dzieci przewożone były w fotelikach.

Bilans świąt na opolskich drogach to 5 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a 7 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali też 29 nietrzeźwych kierowców.

Działania opolskich policjantów polegały między innymi na zapewnieniu płynnego i bezpiecznego przejazdu na drogach dojazdowych oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Pomimo naszych licznych apeli i działań prewencyjnych wciąż wielu kierowców decyduje się na brawurową, szybką jazdę oraz na prowadzenie pojazdów, będąc pod wpływem alkoholu.

W trakcie świątecznego weekendu, do najpoważniejszego zdarzenia drogowego doszło w piątkowe popołudnie w Kędzierzynie-Koźlu. Wtedy to, około godziny 16.00, 55-letni kierowca ciężarówki, z nieustalonej przyczyny, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w latarnię. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Kędzierzyńscy policjanci wyjaśniają teraz co było przyczyną tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

*- Informacja: KPP Olesno.

Podziel się