Dwa zdarzenia na DK 11

Dwa zdarzenia na DK 11

W środę 8 kwietnia 2015 roku, w godzinach popołudniowych zastępy z JRG Olesno interweniowały podczas dwóch zdarzeń na DK 11.

O godzinie 15:15 dyżurny powiatowego stanowiska kierowania otrzymał informację, że w Oleśnie na ul. Lublinieckiej doszło do wypadku drogowego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia trzech zastępów z JRG, kierujący działaniami ratowniczymi ustalił, że na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia samochodu osobowego fiat seicento z naczepą ciągnika siodłowego renault przewożącą cegły.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, ewakuacji poszkodowanego z pojazdu i udzieleniu mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Poszkodowanego przekazano zespołowi ratownictwa medycznego.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowo – śledczych prowadzonych przez funkcjonariuszy policji, usunięto z jezdni plamę oleju silnikowego.

Usuwanie skutków wypadku zakończono po godzinie 16:30.

Kolejne zgłoszenie o wypadku drogowym wpłynęło do powiatowego stanowiska kierowania o godzinie 16:17.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu z JRG Olesno kierujący działaniami ratowniczymi ustalił, że w Grodzisku (gm. Olesno) na prostym odcinku DK 11 ciągnik siodłowy man z naczepą przewożącą napoje, zjechał z jezdni do rowu i przewrócił się na prawy bok.

W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierujący ciągnikiem siodłowym.

Działania zastępu Państwowej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Po przekazaniu rannego zespołowi ratownictwa medycznego, dokonano rozpoznania w zakresie wycieku oleju napędowego ze zbiornika paliwowego. Po ustaleniu, że zbiornik jest szczelny, działania ratownicze zakończono.

*- Informacja i zdjęcia: KP PSP Olesno.

Podziel się