XXI Ogólnopolski Bieg Masowy “Pętla Rudnicka”

Ogólnopolski Bieg Masowy “Pętla Rudnicka“, który rokrocznie odbywa się w Rudnikach jest najstarszą taką imprezą w naszym powiecie. Gdy 21 lat temu wystartowała pierwsza edycja była ona jedną z nielicznych w Polsce. Dziś takich imprez może odbyć się kilkanaście w jeden weekend.

Ranga zawodów z roku na rok rośnie. Świadczy o tym fakt, że na bieg główny zgłasza się coraz więcej obcokrajowców. Pierwszy Polak w stawce zajął dopiero piąte miejsce. Nazwa Ogólnopolski Bieg Masowy “Pętla Rudnicka“ można przemianować na Międzynarodowy Bieg Masowy “Pętla Rudnicka”.

Wśród kobiet najlepszy czas z naszego regionu uzyskała Klaudia Cieśla – 1:08:05. Najlepszym z powiatu oleskiego okazał się Damian Sowa z Ciecułowa z czasem 49:23

– Już od trzeciej edycji startuję w Pętli, czyli od 1997 roku – mówi Damian Sowa, biegacz oraz dyrektor Ogólnopolskiego Biegu Masowowego “Pętla Rudnicka“. – Najwyżej udało mi się znaleźć na drugim miejscu, a dziś zająłem dziewiąte. Muszę przyznać, że przez to, że jestem organizatorem nie mam tyle czasu na rozgrzewkę, ile bym sobie życzył. Mimo to podejmuję walkę.

A walczyć miał z kim, bowiem zjechała się bardzo mocna ekipa i tak naprawdę już przed biegiem było wiadomo kto będzie walczyć o najwyższe miejsca. Łącznie do Rudnik zjechało się 149 biegaczy i każdy otrzymał pamiątkową statuetkę oraz dyplom. Solidną grupę wystawił oczywiście FALSTART Rudniki. Sponsorzy imprezy zadbali o ciekawe nagrody. Na nie miał szansę każdy, gdyż ponad dwadzieścia była rozlosowane spośród wszystkich uczestników.

W kategorii OPEN zwyciężył Kenijczyk – Kimajo Hilary Kiptum  z czasem 40:59,  w kategorii kobiet  pierwsze miejsce zdobyła  również Kenijka – Barsosio Stellah Jepngefiel z czasem 49:30.

Niestrudzenie od pierwszej edycji OSP Rudniki, OSP Żytniów i OSP Ciecułów wraz z policją zabezpieczają całą imprezę.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy przebiegnięcia trasy. Zapraszamy do bogatej galerii zdjęć oraz wyników.