• Home »
  • Sport »
  • Oleska reprezentacja na Wojewódzkich Zawodach Lekkoatletycznych

Oleska reprezentacja na Wojewódzkich Zawodach Lekkoatletycznych

Oleska reprezentacja na Wojewódzkich Zawodach Lekkoatletycznych

W piątek 12 czerwca w Opolu rozegrane zostały Wojewódzkie Zawody Lekkoatletyczne, w których wystartowało wiele drużyn z województwa opolskiego, w tym reprezentacja z oleskich szkół podstawowych w licznej grupie trzynastu zawodników.

Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na dystansie 60 metrów, bieg na dystansie 600 metrów, skok w dal ze strefy, skok wzwyż, rzut oszczepem Vortex.

Dla niektórych dzieci był to pierwszy start w tak dużych zawodach lekkoatletycznych. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, a najlepsi z najlepszych wyjechali z Opola z pucharami oraz nagrodami rzeczowymi.

W maju w ramach programu “Lekkoatletyka dla każdego” sprzęt sportowy trafił do PSP nr 3 w Oleśnie, a podczas zawodów Janusz Trzepizur przekazał bogato wyposażony sprzęt dla PSP nr 2 w Oleśnie. Głównym podmiotem finansującym program jest PZLA, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz firma NESTLE Polska i PKN Orlen.

– Mam nadzieję, że nowoczesny sprzęt do ćwiczeń, który zasilił sale gimnastyczne szkół, przyczyni się do urozmaicenia lekcji w-f w szkołach oraz przyniesie dzieciom wiele radości – mówi Barbara Bioły, trener Ośrodka Kids’ Athletics w Oleśnie.

Podziel się