Rodzinny piknik w Świerczu

Rodzinny piknik w Świerczu

W niedzielę 5 lipca w Świerczu odbył się rodzinny piknik dla mieszkańców wioski. Dzięki pomocy i zaangażowaniu rady sołeckiej, mieszkańców oraz wsparciu finansowym lokalnych przedsiębiorstw udało się zorganizować festyn, podczas którego każdy mieszkaniec Świercza znalazł coś dla siebie.

Dla najmłodszych przewidziano dmuchane zjeżdżalnie, sprzęt do tenisa stołowego, baseball, mini kręgle i huśtawki. Przyjechał również „Klaun Jaskóła i jego Spóła”, którzy prowadzili wiele gier oraz zabaw z dziećmi, a także z dorosłymi. Niespodziewanie zawitała również „Myszka Miki”, która zrobiła furorę zarówno wśród dzieci jak i dorosłych – podobnie jak reszta wymienionych atrakcji.

Wieczorem premierowo wyświetlono film o wiosce stworzony przez Mateusza Pawełczyka. Na terenie całego pikniku rozwieszono kawały i teksty po śląsku i o Śląsku. Wszystko to miało miejsce przy muzyce, cieście, kiełbaskach oraz napojach.

Według wielu była to świetna okazja do integracji mieszkańców, dyskusji co do rozwoju miejscowości, promowania śląskiej kultury oraz po prostu dobrej zabawy. Wysiłek warty efektów!

Piknik Rodzinny zorganizowała sołtys Świercza Klaudia Pawełczyk-Zając.

 

Podziel się