• Home »
  • Sport »
  • Sebastian już strzela w MKS-ie, Adam z nowym kontraktem u Górali. Bracia Deja w akcji!

Pochodzącym z Wachowic braciom Deja sezon 2015/2016 zaczął się od dobrych informacji. Popularny „Seba” już z pierwszym trafieniem w I-ligowym MKS-ie Kluczbork, a nie mniej popularny „Młody” podpisał nowy kontrakt w ekstraklasowym Podbeskidziu Bielsku-Białej.

Sebastian Deja, który związał się 28 czerwca z pierwszoligowcem, już dla niego strzela. W drugim ligowym meczu, zdobywając bramkę na 0-2 Zawiszy Bydgoszcz, przyczynił się do pierwszego zwycięstwa MKS-u Kluczbork. Mecz zakończył się wynikiem 2-3, a on sam rozegrał pełne 90 minut.

– Bardzo się cieszę ze strzelonej bramki i na pewno nie będzie to ostatnie moje trafienie w pierwszej lidze – mówi Sebastian Deja. – Jeszcze bardziej cieszy zwycięstwo i trzy punkty.

Zawisza jeszcze niedawno występował w Ekstraklasie i jest wymieniany w gronie faworytów pierwszej ligi. MKS Kluczbork aktualnie zajmuje 12 miejsce.

– W MKS-ie czuję się bardzo dobrze, w szatni panuje dobra atmosfera i szybko zostałem przyjęty do drużyny – komentuje Sebastian.

Młodszy z braci już od dawna jest utożsamiany z Podbeskidziem i Ekstraklasą. Pewne jest, że zobaczymy go tam dłużej, bowiem nowy kontrakt obowiązuje do końca 2017 roku. Jeśli Górale będą w Ekstraklasie, będzie też tam Adam.

On sam regularnie pojawia się na boisku. Ma już za sobą ponad 50 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Ostatnio wystąpił w poniedziałek 10 sierpnia w meczu przeciwko Ruchowi Chorzów (1-1). Wyszedł w pierwszej jedenastce i został zmieniony w 67. minucie. Podbeskidzie aktualnie zajmuje 15. miejsce.