Ostatnia działka w oleskiej strefie kupiona. Milionowa inwestycja!

Ostatnia działka w oleskiej strefie kupiona. Milionowa inwestycja!

Firma BETH Polska kupiła trzeci obszar w oleskich terenach inwestycyjnych w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W czwartek 5 listopada Pierre Engemann prezes zarządu firmy BETH Polska Sp. z o.o. oraz Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna podpisali akt notarialny.

BETH Polska jest spółką należącą do niemieckiego Holdingu R&R GROUP.

R&R Technik, BETH Filter, Airpex, MTS i IMAB oraz BETH Polska tworzą solidną grupę firm oferującą swoje produkty oraz usługi do wielu gałęzi przemysłu w zakresie odciągu, filtracji i oczyszczania powietrza. Grupa swoje produkty kieruje zarówno do zakładów branży drzewnej, papierniczej jak i do segmentu energetycznego, metalurgicznego, cementowni, koksowni czy sortowni. Instalacje znajdują również zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym.

BETH Polska to najmłodszy członek Grupy R&R.

Docelowo firma zamierza zatrudnić kilkadziesiąt osób. Przedsiębiorstwo poszukiwać będzie spawaczy, ślusarzy, konstruktorów, projektantów, księgowe, monterów oraz elektryków i automatyków.

Planowany koszty inwestycji to około 11 milionów złotych. Inwestycja na terenie strefy ma ruszyć na początku 2016 roku.

Firma planuje budowę dwóch hal produkcyjnych, każda o powierzchni 2000 m², z zapleczem socjalnym około 120 m², budowę budynku biurowego o powierzchni 300 m², utwardzenie terenu – budowa parkingów i placu manewrowego dla samochodów dostawczych, budowę ogrodzenia, park maszynowy i wyposażenie biurowca.

Zakup trzeciego obszaru w oleskiej strefie oznacza, że obecnie tereny inwestycyjne włączone do KSSE są już zajęte.

Aktualnie trwa procedura włączenia kolejnych 10 ha gruntów będących własnością gminy oraz 20 ha, które należą do Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa.

Zainteresowanym wymienionymi działkami jest potężny amerykański koncern NEAPCO, który ma swój zakład w Praszce. Pomimo spekulacji, nie podjął ostatecznej decyzji, co do lokalizacji swojej fabryki.

W przyszłości, oleskie tereny inwestycyjne przylegające do ul. Leśnej mają obejmować obszar o powierzchni ponad 53 hektarów.

Damian Pietruska

Zdjęcia: Gmina Olesno

Podziel się