Kolejna setka i derby dla stolarzy!

Kolejna setka i derby dla stolarzy!

Start Dobrodzień w derbowym meczu z OKS-em Olesno pewnie zwyciężył 113:71 i nada jest jedyną niepokonaną drużyną w III Lidze. To już piąte spotkanie stolarzy, w którym pokonują barierę 100 punktów i tym samym urastają do rangi faworytów rozgrywek. Wcale nie przesadzając, Start kończy spotkania na poziomie starć z NBA.

Tak naprawdę Start Dobrodzień zrobił to, co do niego należało. Oleśnianie zdawali sobie sprawę, że jadą do bardzo mocnej ekipy i byli po prostu bezsilni w potyczce z liderem. Już pierwsza kwarta, która zakończyła się rezultatem 35:18 na korzyść gospodarzy, napisała scenariusz meczu. Następne odsłony to spokojna i konsekwentna gra Start-u.

Z oficjalnej strony Start-u Dobrodzień można przeczytać:

W OKS-ie wyróżniał się Oskar Augustynowicz 19 pkt. (3×3 punkty) oraz grający trener Adam Richter (17 pkt.). Wśród miejscowych należy pochwalić punktowanie każdego z zawodników, ale ton grze nadawali Wojciech Kotlewski (27 pkt), Michał Cieśla (17 pkt.) i Mateusz Guliński (22 pkt. – 5×3 punkty). Na uwagę zasługuję również dobra gra Rafała I Dominika Desczyków (ojciec i syn), którzy wspólnie przynieśli STARTOWI 17 punktów.

Derby przyciągnęły na halę w Dobrodzieniu sporo kibiców. Ci zobaczyli znów zwycięski Start.

– Możemy się pochwalić historycznym wyczynem, bo na sześć kolejek udało nam się pięciokrotnie przekraczać sto punktów. To pokazuję, że drzemię w nas duży potencjał. – mówi Tomasz Sikora, kapitan Start-u. – Coś jednak kosztem czegoś, gdyż trener Piotr Foltyn ciągle uczula nas na słabszą grę w obronie.

Wyniki stolarzy są konsekwencją świetnego, szybkiego ataku. W okresie 25-lecie dobrodzieńskiego Start-u, nie było dane mu jeszcze zwyciężyć III Ligi. Na dobrej drodze, by to osiągnąć jest w tym sezonie.

– Oczywiście bardzo chcemy wygrać ligę – kontynuuje kapitan. – Zdecydowanie tegoroczne transfery są naszą siłą napędowa. Żałujemy bardzo Przemysława Ociepy, który z powodu poważnej kontuzji nie może z nami grać.

Trudno się z tym nie zgodzić, a przykład Wojciecha Kotlewskiego i Michała Cieśli to potwierdza. Kolejną ciekawą formą wzmocnienia Start-u jest umowa szkoleniowa z AZS-em Gliwice. Na podstawie tej współpracy tacy zawodnicy jak Piotr Żmuda i Marcin Wittek mogą w jednym sezonie reprezentować te dwa kluby. Ograniczeniem jest wiek, gdyż nie mogą przekroczyć granicy 23 lat.

* fot Karolina Tul

Po więcej zdjęć i aktualnych informacji zapraszamy do:

KS Start Meble Dobrodzień

Michał Krzyminski

III Liga, 6 kolejka

KS Start Meble Dobrodzień – OKS Olesno 113:71 (35:18, 27:23, 26:24, 25:6)

START MEBLE: Kotlewski 27 (3), Guliński 22 (5), Cieśla 17, Desczyk R. 9, Desczyk D. 8, Czekaj 8 (2), Kwasek 6, Rybka 5, Sikora 5, Banasiak 2, Nowak M. 2, Matyska 2. Trener  Piotr Foltyn

OKS: Augustynowicz 19 (3), Richter 17 (2), Jasiński 13, Pieszyński 7, Binek 6, Opiela 6, Kwaśnicki 3, Dombek. Trener Adam Richter

Podziel się