Oleskie gimnastyczki na zawodach w Warszawie

Oleskie gimnastyczki na zawodach w Warszawie

W sobotę 23 stycznia w Warszawie odbył się Ogólnopolski Zimowy Turniej Gimnastyki Artystycznej zorganizowany przez KSGA Legion Warszawa. W zawodach wzięło udział ponad 80 zawodniczek z kilku klubów gimnastyki artystycznej między innymi z Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Białegostoku i Olesna.

Z regionu opolskiego wystąpiło 7 zawodniczek z UKS Gwiazda Olesno: Kinga Baron, Aleksandra Bąk, Julia Hęcinska, Karolina Lorek, Nicola Ośródka, Joanna Pietruska i Anna Szukała.

Dziewczęta zaprezentowały się w układach przygotowanych przez swoją trenerkę Allę Potapovą. Anna Szukała, zawodniczka tylko z 10-miesięcznym stażem zdobyła II miejsce w kategorii IV C dziewcząt z rocznika 2005.

Oleskie gimnastyczki mają w swoim programie liczne układy taneczne wykonywane zarówno w grupie, jak i indywidualnie. Zachwycają pięknym wykonaniem i barwnymi strojami. Dziewczynki z UKS Gwiazda Olesno wystąpiły z licznymi pokazami między innymi w Opolu, w Gdańsku, w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie oraz w Oleśnie (ostatnio podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy).

Najbliższy pokaz umiejętności tanecznych i gimnastycznych będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę 31 stycznia 2016 r. o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie.

Podziel się