Rywalizacja, sport i “fun” – Bajlandia Sharpie Cup

Rywalizacja, sport i “fun” – Bajlandia Sharpie Cup

Bajlandia Sharpie Cup po raz kolejny potwierdza, że jest jedną z najciekawszych imprez sportowych w naszym regionie adresowanych do dzieci. Oprócz wielkich emocji związanych z rywalizacją na boisku, było malowanie twarzy, konkurs plastyczny oraz poczęstunek. Niespodziewanie wygrała Pogoń Zduńska Wola pokonując w finale gospodarzy.

Nie o wynik jednak chodziło, a o zapewnienie najmłodszym dobrej zabawy, a to udało się w stu procentach.

– Praktycznie od początku istnienia sklepu Bajlandia staramy się brać udział w turniejach dziecięcych – mówi Tomasz Stanaszek, właściciel sklepu Bajlandia. – To już trzecia edycja turnieju i miłym akcentem jest, że uczestnicy kojarzą nas jako Bajlandię. Dzieci przynoszą nam sporo radości i warto było zainwestować w takie przedsięwzięcie do spółki z M-GOKiS Praszka.

Plany jakie snują organizatorzy są imponujące, bowiem już zastanawiają się nad zorganizowaniem jubileuszowego piątego turnieju w 2018 roku.

– Naszym celem jest, by z roku na rok turniej był atrakcyjniejszy. W tym roku mieliśmy przygotowanych więcej atrakcji (pokaz żonglerki, przyp. red.), ale niestety ostatecznie musieliśmy je odwołać – wyjaśnia Tomasz Stanaszek. – Oczywiście każde dziecko otrzymało nagrodę z produktami ufundowanymi między innymi przez firmę Sharpie i Newell. Są to rzeczy, które przydadzą się każdemu dziecku.

Wyniki nie najważniejsze, ale istotne.

Z drużyn z powiatu oleskiego najwyżej w klasyfikacji doszedł M-GOKiS Bajlandia Praszka, który w drodze do finału nie stracił żadnej bramki. Dopiero w meczu o pierwsze miejsce z Pogonią Zduńska Wola, bramkarz Kacper Drobina musiał dwukrotnie wyciągać futbolówkę z siatki. Tym samym zespół prowadzony przez Cezarego Pinkosza nie obronił tytułu, który zdobywał dwa lata z rzędu. Natomiast żakom ze Zduńskiej Woli należał się najważniejszy puchar turnieju. Tak wyglądała ceremonia wręczania nagród dla Pogoni Zduńska Wola:

Na szóstym miejscu rywalizację zakończył OKS Olesno, który był prowadzony przez Zbigniewa i Michała Bieniasa. Dość pechowo oleski zespół zakończył zmagania grupowe, notując trzy razy wynik 0:0. Stąd ostatecznie walczył o niższe miejsca. Sekcje dziecięce Zbigniewa Bieniasa funkcjonują już pod szyldem OKS-u Olesno, a nie Akademii Piłkarskiej Olesno.

Z dobrej strony pokazał się Piast Gorzów Śląski prowadzony przez Piotra Dzióba. Ekipa gorzowian zajęła ostatnie miejsce, ale walczyła ambitnie. Żacy z Gorzowa istnieją stosunkowo niedługo (grupa powstała we wrześniu 2015), a w turnieju brały udział doświadczone drużyny.

– Zawody, gdzie uczestniczą dzieci zawsze sędziuje się z przyjemnością – mówi Bogdan Panek, jeden z sędziów turniejowych. – Wiadomo, że czasem musimy przymknąć oko na niektóre zagrania, bo najważniejsze jest, by uczestnicy czerpali jak najwięcej z gry.

Turniej stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, do czego Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Praszka już wszystkich przyzwyczaił. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Poniżej zapraszamy do obszernej galerii zdjęć z konkursu plastycznego, zawodów jak i dekoracji uczestników. Niezawodny w tej sytuacji okazał się oczywiście Krzysztof Szczepański – Fotofax.

* część zdjęć Michał Krzyminski

Fragmentu finałowego meczu:


Protokół:

886812_10208963984685027_7533242551941859831_o

0_1

1

2

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Kategoria do czterech lat:

I – Hania Zaremba

II – Ola Sztuka

III – Julia Cichosz

Kategoria 5-7 lat

I – Kacper Okoń

II – Zuzia Kałwak

III – Natalia Korzeniowska

Kategoria 8 lat:

I – Natalia Kaczmarek

II – Wiktor Pokorski

III – Rafał Buda

Składy:

12622467_10208963982404970_2508377205736077535_o

M-GOKiS Bajlandia Praszka: Kacper Drobina, Olek Michalski, Hubert Zaremba, Xavier Kowalski, Czarek Furmański, Kuba Wcisło, Witek Michalak, Emil Mistygacz, Dominik Cichosz, Kuba Jama, Mateusz Nir, Jakub Majda. Opiekun: Cezary Pinkosz.

??????????

OKS Olesno: Patryk Pielot, Paskal Ceglarek, Mateusz Łapała, Miłosz Dytman, Bartosz Ligenza, Bartek Famuła, Dawid Zug, Marcel Dratwa, Paweł Statuch, Fabian Kołek, Dominik Hofmann, Wiktor Trocha, Jakub Rataj. Opiekun: Michał Bienias, Zbigniew Bienias.

??????????

Piast Gorzów Śląski: Jakub Pająk, Daniel Korzeniowski, Mateusz Kałwak, Wojtek Jurczyk, Paweł Barowski, Mateusz Juszczak, Dawid Wypasek, Michał Galus, Patryk Galus, Dawid Kos. Opiekun Piotr Dziób.

Michał Krzyminski

Galeria:

Podziel się