Budowlani Strojec – kandydaci do awansu

Budowlani Strojec – kandydaci do awansu

Niezależnie od pory roku już od pewnego czasu w Strojcu panuje ten sam klimat. Klimat futbolu. Jeszcze dwa lata temu Budowlani kończyli rozgrywki na szóstym miejscu, rok później uplasowali się o oczko wyżej, by aktualnie liderować na półmetku oleskiej klasy B. Zdecydowanie jest plan na drużynę i stopniowo zwiększany jest jej potencjał.

Budowlani wznowili treningi 15 stycznia i spotykają się dwa razy w tygodniu; Raz na siłowni i raz na hali. Kadrowo wyglądają nieźle, bowiem spotykają się w kilkunastoosobowym gronie. Również transfery napawają optymizmem, a reszta b-klasowej stawki zapewne będzie miało to na uwadze.

Jednym z ciekawszych wzmocnień jest pozyskanie Kamila Więdłochy, który wraca na stare śmieci. Pomocnika znają olescy kibice z występów w OKS-ie Olesno, a ostatnio reprezentował barwy LZS-u Rudniki, gdzie regularnie grał od dechy do dechy.

Kolejnym nowym zawodnikiem jest Kevin Ficek. Reprezentant Pomologi Pruszków postanowił zmienić Centralną Ligę Juniorów na Budowlanych Strojec i oleską klasę B.

Co interesujące, w kontekście ewentualnych kolejnych ruchach transferowych, Budowlani są tajemniczy.

Rozgrywki B klasy ruszają 13 marca, a strojczanie rozpoczną je od wyjazdowego meczu do Borek Małych z tamtejszym Alborem.

– Plan jest taki, żeby nie przegrywać meczów. Przy dobrym układzie z naszej grupy mogą awansować dwie drużyny, ale wicelider musi mieć jak najlepszy współczynnik punktowy. Dlatego ważne jest, by nie tracić głupio punktów – mówi Łukasz Cieśla.

Oto cytat z regulaminu o mistrzostwo klasy B traktujący o tej sprawie (źródło: opolskizpn.pl):

8. Awans do Klasy „A” uzyska 15-stu mistrzów Klasy „B” oraz ośmiu wicemistrzów Klasy „B” z najlepszym współczynnikiem punktowym. Współczynnik punktowy będzie liczony w następujący sposób:

a) punkty zdobyte w sezonie zasadniczym będą podzielone przez ilość rozegranych meczów;

b) jeżeli z różnych powodów, jedna z 15-stu grup Klasy „B” zakończy sezon w np. 10 zespołowym składzie, to w takim przypadku, współczynnik punktowy wszystkich wicemistrzów z poszczególnych grup, będzie liczony na podstawie punktów, zdobytych tylko z pierwszymi dziesięcioma zespołami w tabeli danej grupy, które podzielone zostaną przez ilość meczów tylko z tymi zespołami.

Z roku na rok B klasa zyskuje na sile. Ten sezon jest jednym z najciekawszych od kilku lat, a potwierdza to fakt, że szanse na awans nadal ma: Prosna Zdziechowice, LZS Radawie, LZS Borki Wielkie, Stobrawa Wachowice i LZS Żytniów i wspomniani Budowlani.

– Oleska klasa B jest mocna i dość specyficzna. Mecze rządzą się swoimi prawami i tak naprawdę przegrać można z każdym. Uważam, że dwie, trzy drużyny z spokojnie utrzymałyby się w A klasie. Inną sprawą jest to, że jesteśmy amatorskimi drużynami i nie zawsze można liczyć na wszystkich zawodników.

Jedynym pogromcą Budowlanych w rundzie jesiennej jest LZS Borki Wielkie. Jak na debiut w roli szkoleniowca seniorskiej drużyny, Łukasz Cieśla nie ma się czego wstydzić. W zespole jest grającym trenerem, ale jak sam mówi, nie przeszkadza mu to w pracy.

– Z chłopakami z drużyny jesteśmy kolegami, ale na treningu jednak musi być wyraźna różnica. Trener powinien rządzić, trzymać stery nad wszystkim i tak staram się pracować – dodaje Cieśla.

Dodając do tego argument, że w składzie świetnie radzi sobie Tomek Knaga (16 bramek w 13 meczach) można wnioskować, że bliżej im do awansu, aniżeli pozostania w klasie B. Również infrastruktura wokół obiektu pięknieje (droga asfatlowa, zmodernizowany obszar zieleni), a w planach jest nowa elewacja budynku, gdzie mieszczą się szatnie.

Sparingi:

Budowlani Strojec – LZS Chocianowice (06.02)

Budowlani Strojec – Start Łubnice (13.02)

Budowlani Strojec – LZS Kujakowice (20.02)

Budowlani Strojec – LZS Kościeliska (27.02)

Budowlani Strojec – LZS Uszyce (05.03)

 Michał Krzyminski

Podziel się