Dobro zwyciężyło

Dobro zwyciężyło

W poniedziałek 1 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Lotników Polskich w Oleśnie odbyła się gra fabularna Larp pod tytułem “Dance Macabre”.

Dość zagadkowe zagadnienie LARP można w dość prosty sposób wytłumaczyć. Za definicją Larpbase jest to:

 Wydarzenie, podczas którego uczestnicy (gracze) wcielają się w role (postacie), przy zachowaniu założenia tożsamości ciała gracza oraz postaci; posiadające zbiór zasad oraz początek oraz nie posiadające sztywnego scenariusza (w rozumieniu scenariusza teatralnego).

W grze uczestniczyło dziewiętnaście osób zafascynowanych fantastyką. Przez ponad cztery godziny każdy mógł się wykazać improwizacją, wykonując różne zadania i spełniając cele swoich postaci, które każdy otrzymał na początku Larpa. Na scenie występowali: wielki patriarcha, łowca wampirów, klan zabójców, mag ognia, sekta boga chaosu, czy też sam wampir, ukrywający się wśród graczy.

Mimo starań każdego bohatera, ostatecznie wygrała grupa graczy stojących po stronie dobra. Ta zniszczyła wampira i klan zabójców, których najpierw musiała zidentyfikować. Nad “Larpem” czuwali mistrzowie gry, będący również organizatorami przedsięwzięcia oraz autorami scenariusza. A są to: Tatiana Kokot, Piotr Hober i Michał Skowronek. 

– Całe wydarzenie się udało i wszystkim się podobało, choć nie wszyscy byli zadowoleni z wyniku – mówi Michał Skowronek. – Na pewno znów zorganizujemy “Larpa”, ponieważ został bardzo dobrze odebrany, zwłaszcza wśród gimnazjum, choć nie zabrakło chętnych wśród szkół średnich i dorosłych.

Sponsorami wydarzenia była pizzeria Soprano oraz piekarnia Rogalik.

Podziel się