Do Warszawy na półfinały

Do Warszawy na półfinały

Start Dobrodzień nie otrzymał prawa do organizacji półfinału o II ligę. Polski Związek Koszykówki w grupie, gdzie występuje Start, wyznaczył jako organizatora Sportową Spółkę Hutnik Warszawa Sp. z o.o. Czas spełnić sen o Warszawie!

Dla stolarzy oznacza to podróż do stolicy i spędzenie w Warszawie dwóch nocy. Na pewno znajdzie się czas na zwiedzenie Pałacu Kultury i Nauki.

Wcześniej informowaliśmy, że tylko Dobrodzień i Kąty Wrocławskie starają się o organizację, jednak ostatecznie podwarszawska Arena Legionowo to obiekt, na którym będzie rozgrywany turniej.

– Nie mogliśmy się równać z takim obiektem. Arena piękna i nowoczesna, a to pewnie zaważyło na decyzji. Czeka nas weekend w Warszawie – mówi kapitan Start-u Tomasz Sikora.

Stolarze przed wyjazdem planują sparingi, ale sparingpartnerzy są dopiero na etapie rozmów. Najprawdopodobniej jednym z nich będzie KS AZS Politechnika Śląska Gliwice, który występuje w II lidze.

KS Start Meble Dobrodzień zagra w grupie I z Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie, Spółka Sportowa Hutnik Warszawa Sp. z o.o. oraz Basket UKS III LO Zamość.

Turnieje półfinałowe odbędą się w terminie 15-17.04.

Michał Krzyminski

Podziel się