Rynek w Dobrodzieniu nabiera kształtów

Rynek w Dobrodzieniu nabiera kształtów

Od 16 maja trwają prace związane z modernizacją rynku miasta stolarzy. Zakończenie I etapu planowane jest na koniec października 2016 roku.

Plac Wolności to na razie wielki plac budowy, ale powoli zaczyna nabierać kształtów. Pierwszy etap zakłada przebudowę dróg i chodników, budowę sieci kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej oraz wymianę sieci wodociągowej i odwodnienia drogi oraz oświetlenia ulic w rejonie Placu Wolności. Większość tych prac jest już na ukończeniu. Łącznie koszty pierwszego etapu prac wyniosą 2 780 160 złotych, a gmina pozyskała na ten cel dotację z tzw. “schetynówek”.

Poruszanie się w obrębie rynku jest bardzo utrudnione, ale jest już o wiele lepiej aniżeli na początku, kiedy problemem było dostanie się do kościoła św. Marii Magdaleny. Nadal są utrudnienia w zaparkowaniu samochodu, choć nie jest to niemożliwe.

Zakończenie I etapu planowane jest na koniec października 2016 roku. Wystąpiły jednak opóźnienia, choćby przez opisywane przez nas odkrycie dawnego cmentarza. Szczegóły: Podczas modernizacji rynku odnaleziono dawny cmentarz. To wartościowe znalezisko

W drugiej części rewitalizacji wykonana zostanie nowa płyta rynku z fontanną na środku.

55fac7fb11792_p– Drugi etap uzależniony jest od momentu ogłoszenia konkursu w ramach regionalnego programu operacyjnego, z którego chcemy pozyskać środki na dalszy remont – mówi burmistrz Dobrodzienia Róża Koźlik.

 

Rynek ma być dodatkowo wzbogacony o drewnianą ścianę z mottem miasta: „Dobrodzień stolarstwem stoi”. Końcowy efekt, widoczny na zdjęciu obok, jest naprawdę imponujący.

Zobaczcie postępy prac na zdjęciach:

Podziel się