• Home »
  • Informacje »
  • Sukcesy naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej

Sukcesy naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej

Sukcesy naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej

I miejsce w kategorii indywidualnej oraz I miejsce kategorii drużynowej w Finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej zajęli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Oleśnie. Z dobrym wynikiem z konkursu wrócili również uczniowie Publicznego Gimnazjum w Zębowicach.

Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej odbył się w poniedziałek 3 kwietnia w Komprachcicach, a jego organizatorami byli: Poseł na Sejm RP Ryszarda Galla, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim i Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce.

Do tegorocznej VII edycji po raz pierwszy zaproszono także uczniów szkół podstawowych. Wśród nich, w kategorii indywidualnej, najlepsza w całym województwie okazała się Natalia Tomala z PSP nr 3 w Oleśnie, która zajęła I miejsce. Zespołowo reprezentantki PSP Nr 3 w Oleśnie – Natalia Tomala i Beata Prochota – zajęły I miejsce w kategorii „Najlepsza Szkoła Podstawowa”, uzyskując łącznie najlepszy wynik spośród 39 szkół podstawowych uczestniczących w konkursie. Uczennice przygotowała Joanna Meryk.

Finalistkami konkursu były Anna Zug i Izabela Stróżyk z PSP w Borkach Wielkich. Uczennice przygotowała Kornelia Hęcińska.

W kategorii gimnazjów III miejsce zajął Karol Koprek z Publicznego Gimnazjum w Zębowicach, a jego zespół zajął III miejsce w kategorii “Najlepsze Gimnazjum”.

Patronat nad konkursem objął Opolski Kurator Oświaty. Konkurs jest sfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Konsulatu RFN w Opolu.

 


*- Zdjęcia: PSP nr 3 w Oleśnie.

Podziel się