PSP Kowale ze złotem przywiezionym z Czech

PSP Kowale ze złotem przywiezionym z Czech

W sobotę 20 maja w Krnovie (Czechy) odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej w ramach projektu Euroregion Pradziad.

W turnieju wystartowały cztery zespoły: PSP Kowale (mistrz województwa LZS, Polska), SP Domaszowice (wicemistrz województwa LZS, Polska), (VO Slezska Orlice Krnov “B”, Czechy), (Frenstat pod Radhostem, Czechy).

Grano systemem każdy z każdym. Zespół PSP Kowale był bezkonkurencyjny, pewnie wygrał wszystkie mecze i zajął I miejsce w turnieju.

Drużyna PSP Kowale grała w składzie: Daniel Wiktorek, Jakub Kuliberda, Julian Skóra, Michał Zajączkowski, Kacper Stachura, Kacper Pilak, Maksymilian Pyc, Bartosz Malinowski, Rafał Szukała, Radosław Struzik, trener Rafał Grzebiela.

To pierwsze trofeum międzynarodowe zdobyte przez szkołę w Kowalach.

– Zwycięstwo w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej jest dla nas wielkim sukcesem – komentuje Rafał Grzebiela, trener PSP Kowale. – Ale to jeszcze nie koniec sportowych zmagań moich podopiecznych. 25 i 26 maja w Rawie Mazowieckiej drużyna dziewcząt PSP Kowale weźmie udział w Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym Drużynowo. Nasza szkoła po raz pierwszy będzie grała na Mistrzostwach Polski i postaramy się zająć jak najwyższe miejsce, chociaż już sam udział na tym szczeblu rozgrywek jest dla nas ogromnym sukcesem!


*- Informacja i zdjęcie: PSP Kowale.

Podziel się