Samoobsługowy alkomat w oleskiej komendzie

Samoobsługowy alkomat w oleskiej komendzie

Samoobsługowy alkomat został zainstalowany w holu oleskiej komendy. Urządzenie przekazał policji burmistrz Olesna Sylwester Lewicki. Władze Olesna zakupiły alkomat ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jest to kolejny krok, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego województwa.

Dzięki środkom przekazanym przez burmistrza OlesnaSylwestra Lewickiego, Komenda Powiatowa Policji w Oleśnie dysponuje nowym alkomatem. Urządzenie zostało zainstalowane w holu komendy przy ul. Klonowej 1a. Dzięki niemu, każdy odpowiedzialny kierowca będzie mógł zweryfikować swój stan trzeźwości i wsiąść za kierownicę bez narażania się na odpowiedzialność karną za kierowanie pod działaniem alkoholu.

Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie insp. Tomasz Kubicki odbierając urządzenie podkreślił, że jest to kolejny krok, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego województwa. Zanim usiądziemy za kierownicą, a mamy wątpliwości co do stanu trzeźwości – by nie doszło do tragedii – warto z niego skorzystać!

Przypominamy!

  •  jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰ to jego stan określa się mianem po spożyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie,
  • w przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5 ‰ to kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest traktowane jako przestępstwo.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Jednak najważniejsze w tym wszystkim, jest nasze wspólne bezpieczeństwo, w tym jak najmniej tragicznych zdarzeń na drogach.


*- Informacja i zdjęcie: KPP Olesno.

Podziel się