Tanie ubezpieczenie na wakacje

Tanie ubezpieczenie na wakacje

Zdajesz sobie sprawę z tego, że wakacyjny wyjazd samochodem wiąże się nie tylko z relaksem, odpoczynkiem i przyjemnościami, ale również z pewnym ryzykiem. W końcu nigdy nie wiadomo, co się wydarzy po drodze, dlatego przed wyruszeniem w drogę zaopatrz się w odpowiednie ubezpieczenia ochronne. Jaki masz wybór tanich polis wakacyjnych? O tym piszemy w artykule.

Assistance

Jeżeli myślisz o ubezpieczeniu OC jako sposobie zabezpieczenia na wakacje, uświadom sobie, że nie daje ono praktycznie żadnej ochrony. Dzięki niemu możesz otrzymać odszkodowanie jedynie w sytuacji, gdy inny uczestnik ruchu drogowego wyrządzi Tobie szkody lub obrażenia. Typowym ubezpieczeniem podróżnym stworzonym z myślą o kierowcach jest natomiast assistance.

Założenie assistance polega na udzieleniu pomocy kierowcy, który jej potrzebuje podczas dalekiej podróży. Załóżmy, że kilkaset kilometrów od domu, w trakcie wyjazdu w góry, nagle Twoje auto odmówiło posłuszeństwa. Naprawić go nie ma jak, a wokoło nie ma żywego ducha. Sytuacja bez wyjścia? Nie, jeśli posiadasz assistance, dzięki któremu ubezpieczyciel zapewni Ci odpowiednie wsparcie. Jeżeli zależy Ci na jak najniższej cenie, wykup tę polisę wyłącznie na czas wyjazdu.

NNW

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków pozwala uzyskać rekompensatę za obrażenia cielesne i psychiczne, które są skutkiem zdarzeń drogowych. Wysokość ewentualnego odszkodowania zależy od sumy ubezpieczenia, jednak ma ona wpływ również na wysokość składki. Chcąc wykupić NNW jak najtaniej, nie przesadzaj z sumą ubezpieczenia, ale jednocześnie pamiętaj, że gdy ona maleje, również odszkodowanie zostaje pomniejszone.

Minicasco

Minicasco to okrojona i jednocześnie tańsza wersja autocasco. Jeśli jednak w niniejszym artykule piszemy o tanim ubezpieczeniu, nie sposób uwzględnić drogie AC. Jego cena jest bowiem z reguły podobna do OC – zobacz, jak kształtuje się cena OC wg najtaniejuagenta.pl i sprawdź, czy stać Cię dodatkowo na wykupienie pełnego autocasco w podobnej cenie. Jeśli nie, możesz nabyć kilka razy tańsze minicasco, które ochroni Cię przed skutkami finansowymi kradzieży samochodu.

Ubezpieczenie szyb i opon

Rozbita szyba? Pęknięta opona? Spędzając wakacje w Polsce, możesz wykupić polisę, która pozwala Ci nie martwić się tego typu sytuacjami. Dzięki ubezpieczeniu szyb ich wymiana lub naprawa zostaną przeprowadzone na koszt towarzystwa, podobnie jak wymiana i naprawa szyb w przypadku ubezpieczenia szyb. Zarówno ubezpieczenie szyb, jak i opon jest bardzo tanie i zamyka się w kwocie kilkudziesięciu zł.

Podziel się