Wieczór Adwentowo – Bożonarodzeniowy w Wachowie

Wieczór Adwentowo – Bożonarodzeniowy w Wachowie

Tradycją Publicznej Szkoły Podstawowej w Wachowie jest wspólne kolędowanie podczas Wieczoru Adwentowo -Bożonarodzeniowego w sali Magnum Club w Wachowie. Głównym celem tej uroczystości jest wprowadzenie wszystkich zgromadzonych gości w radosną atmosferę świąt.
9 grudnia 2018r. o godzinie 15:00 w sali Magnum w Wachowie spotkali się uczniowie, nauczyciele, rodzice i sympatycy szkoły. Na początku wszystkich zgromadzonych gości przywitała dyrektor szkoły – Ewa Płaziuk. Złożyła wszystkim świąteczne życzenia i zaprosiła na część artystyczną, przygotowaną przez uczniów pod kierunkiem nauczycielek – Magdaleny Feldman i Żanety Bochnackiej-Fil. Występy rozpoczęły dzieci wykonujące wersje instrumentalne i wokalne znanych kolęd i pastorałek.

Uczniowie poruszyli wyobraźnię zebranych w sali widzów przedstawiając spektakl będący interpretacją dzieła napisanego w XIX wieku przez Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”. Wszyscy z zainteresowaniem śledzili losy przyjaciół – Gerdy i Kaja. Krainy, które odwiedzała główna bohaterka były przedstawione w bardzo pomysłowy sposób. Odpowiednie efekty świetlne i muzyka sprawiały, że czasami świat był tajemniczy, innym razem piękny, pełen kolorowych kwiatów, czasem bardzo groźny.

Uczniowie wykazali się wspaniałą grą aktorską i w perfekcyjny sposób ukazali walkę dobra ze złem. To wszystko sprawiło, że przedstawienie zrobiło ogromne wrażenie i zostało nagrodzone gromkimi brawami. Należy dodać, że baśnie Hansa Christiana Andersena to dzieła ponadczasowe a ich uniwersalny przekaz sprawia, że mają one niezwykłą wartość dla każdego człowieka.
Po części artystycznej rozpoczęło się wspólne kolędowanie, była kawa, herbata oraz przepyszne ciasta przygotowane przez rodziców. Odbyła się licytacja chatek z piernika, dodatkowo każdy mógł kupić stroik świąteczny. Ten wyjątkowy wieczór z pewnością będzie na długo zapamiętany przez wszystkich.
Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie dziękują wszystkim zaangażowanym w organizację tego niezwykłego spotkania. Dziękują także za wsparcie i miłe słowo. Szczególne podziękowania składają Ewie i Andrzejowi Dandykom za udostępnienie sali i stworzenie wyjątkowej atmosfery.

Podziel się