Kolejny wojewódzki sukces sportowców z Kowali

Kolejny wojewódzki sukces sportowców z Kowali

W środę 12 grudnia w Niemodlinie w ramach Igrzysk Dzieci odbyły się Mistrzostwa Województwa w Tenisie Stołowym Drużynowo. Szkołę Podstawową Kowale reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie Kinga Hawryluk i Paulina Trawińska, która 4 grudnia wygrała zawody powiatowe w Dalachowie.

Dziewczęta w swojej grupie pewnie pokonały po 3:0 ZSP Meszno i PZSP Olszanka, zajęły pierwsze miejsce i zameldowały się w półfinale. W półfinale przegrały po walce z najlepszą drużyną turnieju – PSP Chróścice. W meczu o trzecie miejsce wygrały 3:0 z PSP 3 Głuchołazy i zdobyły brązowy medal.

– To dla nas wielki sukces, bo drugi rok z rzędu zdobywamy medal na zawodach wojewódzkich – mówi Rafał Grzebiela, trener i opiekun zespołu. – Dziewczyny wzniosły się na wyżyny swoich umiejętności i rozegrały znakomite zawody. Mieliśmy bardzo silnego przeciwnika w półfinale (PSP Chróścice), który okazał się najlepszą drużyną tego turnieju. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy zdobyć nawet srebro, biorąc pod uwagę dyspozycję moich podopiecznych. Jestem bardzo zadowolony i pracujemy dalej, by grać coraz lepiej.


*- Informacja i zdjęcie: SP Kowale.

Podziel się