Oleski KRUS świętował 25-lecie

Oleski KRUS świętował 25-lecie

W poniedziałek 27 listopada obchodzono jubileusz 25-lecia Placówki Terenowej KRUS w Oleśnie. Oleska placówka została otwarta jako pierwsza w kraju.

– Mamy dzisiaj podwójną okazję, żeby świętować – 25-lecie, ale również to, że to pierwsza placówka terenowa KRUS-u, która powstała w Polsce. To nadzwyczajna okazja, żeby się spotkać – mówi Lech Waloszczyk, dyrektor Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Opolu. – To dobry moment, żeby podziękować wszystkim, którzy tutaj pracują oraz przede wszystkim samym rolnikom. Oni się z nami w pewien sposób utożsamiają.

dsc04626Oleska placówka obejmuje obecnie ubezpieczeniem dokładnie 4 397 osób. W sumie z usług placówki skorzystało około 13 tysięcy osób, a załatwionych zostało około 15 tysięcy spraw.

– Za każdym razem, kiedy przychodzą do nas ludzie, to widzimy, że nie tylko przychodzi petent, ale żywy człowiek, który chce załatwić ważną dla siebie sprawę – mówi Arkadiusz Grzebiński, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Oleśnie. – Dlatego są obsługiwani tak, żeby czuli się jak współgospodarze, nie jak petenci.

W placówce pracuje obecnie 14 osób.

– Nasze pracownice cechuje doskonała znajomość przepisów prawa, doskonałe przygotowanie merytoryczne, a jednocześnie są osobami głęboko empatycznymi, które znają problemy wsi, znają specyfikę pracy na wsi – mówił Arkadiusz Grzebiński.

Dyrektor Lech Waloszczyk zaznaczył, że z jego wiedzy wynika, że KRUS nadal będzie istniał, w związku z tym niezagrożone jest istnienie placówek terenowych.

– To właśnie w placówkach terenowych odbywa się przyjmowanie interesantów, obsługa rolników i bezpośredni kontakt pracownika opiekującego się rolnikiem, który najpierw jest ubezpieczony, a później świadczenia do niego wrócą, kiedy otrzyma emeryturę, rentę lub innego rodzaju świadczenia.

W uroczystości udział wzięli pracownicy i przedstawiciele KRUS-u, przedstawiciele władzy, służb mundurowych, przedsiębiorcy i inne zaproszone osoby.

Damian Pietruska

Podziel się