Uczniowie z Borek Wielkich udzielają się w akcjach charytatywnych

Uczniowie z Borek Wielkich udzielają się w akcjach charytatywnych

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Borkach Wielkich z pomocą opiekunów czynnie działali w dwóch akcjach charytatywnych.

W tym roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Borkach Wielkich po raz pierwszy włączyła się w akcję niesienia pomocy podopiecznym Fundacji im. Julki Bonk “Walcz o mnie”. Koordynatorem akcji była Magdalena Przeniczna.

Podopiecznymi fundacji są dzieci z porażeniem mózgowym, które czekają na gest ludzi dobrego serca. Uczniowie szkoły wzięli udział w dwóch bardzo ważnych przedświątecznych akcjach na rzecz fundacji:

PIERWSZA – “Konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową”.

W konkursie wzięło udział 36 gotowych nieść pomoc, chętnych uczniów.

Nieść pomoc w konkursie?

– TAK! Bo dla nas głównym celem było wykonanie pięknych kartek, które sprzedadzą się na licytacji organizowanej przez fundację, gdyż właśnie taki był finał konkursu – mówią organizatorzy akcji. – Nasze kartki cieszyły się dużym zainteresowaniem podczas licytacji, a pierwsze miejsce w swoich kategoriach wiekowych zdobyli Maksymilian Sklorz oraz Oliwia Goinda, którzy otrzymali dyplomy i upominki.

DRUGA – “Mała Gwiazdka” dla maluchów Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym oraz podopiecznych Fundacji im. Julki Bonk ” Walcz o mnie”.

“Mała Gwiazdka” to pomoc materialna dla dzieciaczków w potrzebie. Uczniowie klasy III wraz ze swoją wychowawczynią Magdaleną Przeniczną ogłosili więc zbiórkę żywności, pieluszek i innych środków czystości oraz gier i zabawek dziecięcych.

– Postanowiliśmy akcję rozgłosić poza murami naszej szkoły i włączyć w ten szczytny cel całą naszą społeczność wiejską. Plakaty rozwiesiliśmy w przedszkolu oraz we wszystkich sklepach. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Każdego dnia do naszej klasy trafiały kolejne podarunki. Ofiarowane były również pieniążki, za które zostały zakupione najbardziej potrzebne produkty. Wszystkie dary zostały posegregowane i przekazane na ręce opiekunki fundacji, która nie kryła wzruszenia na widok przywiezionych paczek. A ile udało się zebrać? DUŻO!(można zobaczyć na zdjęciach), co bardzo nas cieszy i mobilizuje do dalszego działania. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję i służyli swoją pomocą z głębi serca- Dziękujemy!


To nie koniec dobroczynnej akcji uczniów z Borek Wielkich. Wraz z początkiem Adwentu 2017 uczniowie włączyli się w akcję „Boże Narodzenie w pudełku po butach”, organizowaną przez wrocławską Fundację Antoni.

Koordynatorem akcji była Joanna Meryk. Przeprowadzili zbiórkę paczek i prezentów przeznaczonych dla podopiecznych Fundacji: osób bezdomnych, bezrobotnych, starszych, pochodzących z rodzin wielodzietnych.

W pudełko po butach zapakować można było artykuły spożywcze, kosmetyki, ubrania, buty – według możliwości darczyńców. W zbiórkę zaangażowała się nie tylko społeczność szkolna, ale wszyscy mieszkańcy wsi.

– Zebraliśmy aż 75 paczek, za co z serca dziękujemy! – mówią organizatorzy.

Dzięki inicjatywie o. proboszcza w akcję włączyli się też parafianie z Borek Małych, przekazując kolejne 53 paczki. 13 grudnia prezes Fundacji Antoni i absolwent boreckiej szkoły, br. Rafał Gorzołka, odebrał osobiście zebrane paczki, nie kryjąc radości.


20171213_143901

*- Informacja i zdjęcia: PSP Borki Wielkie.


Więcej o akcji “Boże Narodzenie w pudełku po butach” pisaliśmy tutaj: http://ool24.pl/2016/12/02/boze-narodzenie-w-pudelku-po-butach/

Podziel się