Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (23-25 marca)

Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (23-25 marca)

W tym cyklu zapowiadamy kulturalne, imprezowe i sportowe wydarzenia, które odbędą się w naszym powiecie.

Chcemy, by nasi czytelnicy byli na bieżąco z kalendarzem imprez i przed wyjściem z domu mieli szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Zachęcamy, więc wszystkich organizatorów imprez wszelakich do kontaktu z nami poprzez adres e-mail: redakcja@ool24.pl

W drogę!


Ekstremalna Droga Krzyżowa – Olesno

slider

Więcej informacji tutaj: http://ool24.pl/2018/03/22/ekstremalna-droga-krzyzowa-ruszy-ulicami-duktami-gminy-olesno/


Kiermasz Wielkanocny – Praszka

kiermaszw18


Sport

Tenis stołowy

VII Memoriał im. Henryka Ryglewskiego – Gorzów Śląski

zaproszenie_memorial


Piłka nożna

IV liga, 20 kolejka

iv_liga

OKS Olesno – LZS Starowice Dolne

Sobota, 24.03.2018, godz. 15.00

Miał OKS zaczynać rundę wiosenną na początku marca, a zaczyna pod koniec miesiąca. W 18 kolejce grać nie musi, bo LZS Kup wycofał się z ligi, dzięki czemu oleskiej drużynie już doliczono 3 punkty walkowerem, a 19 kolejka została przełożona na końcówkę maja z powodu kiepskich warunków pogodowych tydzień temu.

To był więc wyjątkowo długi okres przygotowawczy OKS-u, bo piłkarze trenują już od początku roku!

W OKS-ie nastąpiło kilka zmian. Z klubu odeszli na wypożyczenia bramkarz Jarosław Kościelny (Piast Gorzów Śląski), Darek Rozik (Piast Gorzów Śląski) i Łukasz Panek (Motor Praszka). Po stronie wzmocnień powrót Adriana Brzenski (LZS Kościeliska) oraz wypożyczenie z MKS-u Kluczbork Michała Wassera, który w rundzie jesiennej grał w LZS-ie Głuszyna.

Czy sytuacja OKS-u jest bezpieczna? Nie, nie można na chwilę odpuścić, ze względu na te przepisy regulaminowe:

Z 4 ligi opolskiej spadają drużyny zajmujące 15, 16, 17 i 18 miejsce oraz dodatkowo kolejne drużyny w zależności od ilości drużyn spadających z 3 ligi i ewentualnie zdegradowanych z wyższych lig.

Niemal na pewno z III ligi spadnie Polonia Głubczyce (ostatnie miejsce i tylko 9 punktów). Co oznacza, że z IV ligi spadną niemal na pewno cztery drużyny, plus oczywiście wycofany LZS Kup. OKS ma nad 14. miejscem 6 punktów przewagi, ale obraz w tej chwili nieco polepsza otrzymany walkower, który dostaną wszystkie drużyny.

Bardzo ważny będzie więc początek rundy, aby zapewnić sobie spokojniejszą dalszą część sezonu.


A klasa, Grupa I, 15 kolejka

a-i_15

O sytuacji w tej lidze, pisaliśmy w listopadzie w podsumowaniu piłkarskiej jesieni. Pozwolimy sobie tekst przypomnieć:

“Czy podoba nam się tabela tej A klasy, po rundzie jesiennej? Raczej średnio. Tylko jedna nasza drużyna jest w ścisłej czołówce, w końcówce nieco odpuścił LZS Uszyce, który początkowo był rewelacją ligi, a aż dwa nasze zespoły będą musiały naprawdę ostro powalczyć o utrzymanie.

Awansuje jedynie mistrz, a spadnie – oj, tu sprawa jest znowu skomplikowana.

Fragment z regulaminu:

Z Klasy „A” spadają drużyny zajmujące na zakończenie rozgrywek miejsca 13 i 14 w swojej grupie oraz jedna drużyna z 12 miejsca z najmniejszą ilością punktów (przy 12 grupach, Klasy „B”). Przy równej ilości punktów, spada drużyna z niekorzystną różnicą bramek, przy dalszej równości, spada drużyna z mniejszą ilością bramek zdobytych. Przy spadku większej ilości drużyn z Klasy Okręgowej i ewentualnie zdegradowanych z wyższych lig (o dwie klasy w przypadku wycofania z rozgrywek lub braku licencji itp.), a także jeżeli Klasa „B” będzie liczyła więcej jak 12 grup to spada dodatkowo kolejna drużyna z 12 miejsca, następnie z 11 miejsca, według powyższych zasady.

Czy coś z tego wiadomo? Nie do końca. Informacja o tym, ile drużyn faktycznie spadnie, padnie dopiero po zakończeniu sezonu, a może nawet później, ponieważ zawsze ktoś wyżej może być zdegradowany. Tu naprawdę nie ma przelewek, trzeba punktować jak najwięcej i być jak najwyżej w tabeli, żeby pod koniec sezonu nie obgryzać z nerwów paznokci.”

Tabela jest dosyć płaska i na górze i na dole, więc wiele się może zmienić. Po kilku wiosennych kolejkach będzie można ocenić potencjał zespołów po zimowych transferach i przygotowaniach.

LKS Budowlani Strojec – LZS Uszyce

Niedziela, 25.03.2018, godz. 13.30


LMKS Piast Gorzów Śląski – MKS Wołczyn

Sobota, 24.03.2018, godz. 16.00


A klasa, grupa V, 15 kolejka

a-v_15

Znów przypomnimy nasz tekst z jesieni:

“W tej lidze mamy dwa zespoły: KS Start Dobrodzień i LZS Radawie i aż szkoda, że wszystkie nasze A-klasowe drużyny nie grają w jednej lidze, bo dałoby to kilka dodatkowych, ciekawych pojedynków.

Sytuacja skrajnie odmienna, Start przegrał w lidze jedynie dwa razy, co dało mu pozycję wicelidera. LZS Stary Ujazd, czyli lider tylko raz stracił punkty i teraz najlepsze – z kim? Oczywiście ze Startem, który wygrał z nim u siebie 2-1. Trudno będzie jednak odrobić 11-punktową stratę, ale nikt nie zabroni “stolarzom” marzyć.

Tak samo jak za marzenia karać nie będą w Radawiu, a te są oczywiste – utrzymać się w lidze. Na pierwszy rzut oka tabela nie wydaje się im sprzyjać, ale jeśli się bliżej przyjrzeć – strata tylko 4 “oczek” do nawet 8. miejsca. Pierwsze koty za płoty. Zderzenie z A klasą może nie było całkiem komfortowe, ale spokojnie – w Radawiu znają się na swojej robocie.”

Na początek rundy wiosennej obie nasze drużyny zmierzą się u siebie z mocnymi ekipami. Dowiemy się, czy nasze zespoły nie przespały zimy.

KS Start Dobrodzień – KS II Żywocice-Krapkowice

Niedziela, 25.03.2018, godz. 16.00


LZS Radawie – LZS Błękitni Jaryszów

Sobota, 24.03.2018, godz. 16.00


B klasa, 13 kolejka

b_13

Obiecujemy, że w tym artykule ostatni raz przypominamy nasz tekst:

“Wydaje się, że w tym sezonie główny faworyt jest oczywisty – Motor Praszka. Klub, jako jedyny ulokowany w mieście, z bardzo dobrym zapleczem młodzieżowym, największym budżetem, najlepszą bazą treningową, najlepszym stadionem i najlepszymi zawodnikami.

Naszym zdaniem, Motor może pokonać się właściwie sam, swoimi słabościami.

Tuż po zakończeniu rundy doszło w klubie do arcyciekawego posunięcia. Lider, który nie przegrał żadnego meczu, tylko dwa zremisował, zdobył 62 bramki (średnia 5,6 na mecz!)… zwolnił trenera.

Podobno Grzegorz Włoch przed sezonem miał zadanie zdobycia kompletu punktów. Zastąpi go Mariusz Strzelak i będzie to z pewnością największa trenerska gwiazda w tej lidze. Szkoleniowiec, którego miejsce jest raczej w IV lidze niż w B klasie. Ostatnio prowadził IV-ligowy LZS Gronowice, z którym awansował z klasy okręgowej i doszedł do wojewódzkiego finału Pucharu Polski.

Oj, ten trenerski transfer będzie trudno przebić w tym sezonie i pewnie kilka najbliższych.

Trochę szkoda nam pozostałych czołowych zespołów, które grają naprawdę solidnie, ale trafili na trudnego rywala. W przyszłym sezonie również może być trudno awansować, jeśli naszym drużynom w A klasach nie powiedzie się walka o utrzymanie. Liga będzie… ciekawsza.”

W Motorze poszli za ciosem i ściągnęli kilku naprawdę solidnych zawodników, którzy powinni wstrząsnąć tą ligą. Mecze z Motorem mają być jednostronnym widowiskiem, a dla Motoru gra w B-klasie ma być tylko rozgrzewką przed mocniejszymi ligami. Na pierwszy ogień idzie Stobrawa, ile padnie bramek?

LKS Przedmość – LZS Zębowice

Niedziela, 25.03.2018, godz. 16.00


LZS Stobrawa Wachowice – ZKS Motor Praszka

Niedziela, 25.03.2018, godz. 16.00


LZS Wojciechów – LZS Żytniów

Niedziela, 25.03.2018, godz. 16.00


LZS Albor Borki Małe – LZS Chocianowice

Niedziela, 25.03.2018, godz. 16.00


LZS Radłów – LZS Bugaj Nowy

Niedziela, 25.03.2018, godz. 13.00


LZS Wichrów – LZS Borki Wielkie

Niedziela, 25.03.2018, godz. 14.00


Damian Pietruska

Tabele: pilkaopolska.pl

Podziel się