Kaskadowy pomiar prędkości. 30 kierowców przekroczyło prędkość

Kaskadowy pomiar prędkości. 30 kierowców przekroczyło prędkość

W poniedziałek 16 kwietnia we wszystkich państwach Unii Europejskiej policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczyli w nich także olescy policjanci.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w godz. 6.00-22.00 policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, których celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Podczas tych działań funkcjonariusze oleskiej drogówki skontrolowali ponad 80 pojazdów. W tej grupie 30 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość.

Kierowcy niestosujący się do ograniczeń prędkości muszą liczyć się z mandatem w wysokości nawet do 500 zł. W przypadku, kiedy w obszarze zabudowanym kierowca przekroczy prędkość o 50 km/h straci uprawnienia do kierowania na czas 3 miesięcy. W każdym przypadku za wykroczenie, przekroczenia prędkości przewidziane są również punkty karne.

Podczas kaskadowego pomiaru prędkości kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, na różnych jej odcinkach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwie, trzy lub więcej załóg policyjnych, ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi .

Policja kolejny raz apeluje o rozwagę i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nadmierna prędkość to ciągle najczęstsza przyczyna wypadków na drogach.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się