Gorzów Śląski pobiegł po raz trzeci

Gorzów Śląski pobiegł po raz trzeci

66 uczestników wzięło udział w imprezie pod nazwą Gorzów Śląski Biega, który odbył się w ramach Dni Gorzowa Śląskiego w sobotę 9 czerwca. Najlepsza wśród kobiet była Małgorzata Fortuna z Bąkowa, a wśród mężczyzn Filip Niesłony z Kozłowic.

Dystans wynosił 5,8 kilometra, biegacze biegli jedną pętlę. Zanotowali dobre wyniki mimo intensywnego upału.

– Cieszę się, że aż tylu biegaczy zgłosiło się do naszego biegu – mówi Artur Tomala, burmistrz Gorzowa Śląskiego. – Fajnie, że również mieszkańcy Gorzowa Śląskiego uczestniczą w biegu, w ramach zachęty, nie musieli oni wpłacać wpisowego. Również jeden z pracowników naszego urzędu wystartował, więc mieliśmy swoją reprezentację.

To już trzecia edycja gorzowskiego biegu. W powiecie oleskim panuje wielka moda na bieganie, już prawie w każdej gminie organizowane są masowe biegi. Gorzów Śląski zresztą zawsze mocno stawia na sport.

– Stawiamy na to, na co jest zapotrzebowanie – mówi Artur Tomala. – Widzimy, że sporo ludzi biega i że taka była potrzeba. Bieg to jednak nie tylko biegacze, ale również wiele osób organizujących imprezę oraz osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Nieskromnie mogę powiedzieć, że bezpieczeństwo uczestników jest zapewnione na wysokim poziomie.

Organizatorzy przygotowali okolicznościowe nagrody dla biegaczy. Nie zamierzają jednak promować zawodów nagrodami pieniężnymi dla najlepszych uczestników.

– Dla zwycięzców mamy nagrody rzeczowe. To ma być kameralny bieg, głównie dla naszych mieszkańców i okolic, a nie po pieniężną nagrodę – mówi burmistrz.

Komplet wyników można znaleźć tutaj:

https://www.protimer.pl/bio/export/results_online/451/3856

Damian Pietruska

Podziel się