• Home »
  • Informacje »
  • Tak będzie wyglądał dobrodzieński rynek po przebudowie. Podpisano już umowy

Tak będzie wyglądał dobrodzieński rynek po przebudowie. Podpisano już umowy

Tak będzie wyglądał dobrodzieński rynek po przebudowie. Podpisano już umowy

Dobrodzieński rynek, Park Jordanowski oraz teren wokół Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu mają zmienić się nie do poznania. Projekt wart jest ponad 5,3 miliona złotych. Podpisano już umowy na dofinansowanie.

dsc08423Umowę pomiędzy Różą Koźlik, burmistrzem Dobrodzienia oraz Andrzejem Bułą, marszałkiem województwa opolskiego podpisano w piątek 15 czerwca w Dobrodzieńskim Ośrodku Kultury i Sportu.

Projekt zakłada przede wszystkim przebudowę placu rynku, zagospodarowanie Parku Jordanowskiego oraz terenu Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Pierwszy etap przebudowy dobrodzieńskiego rynku został już wykonany, ale był zdecydowanie mniej efektowny od tego, co ma powstać teraz. Na razie prace trwały głównie pod ziemią. Wymieniono instalację wodno-kanalizacyjną, przygotowano odprowadzenie deszczówki oraz przywrócono zabytkowy charakter drogi, poprzez wymianę asfaltu na kostkę brukową. Wymieniono również płyty chodnikowe.

Dobrodzieński rynek ma być piękny. W jego środku będzie stała fontanna, zlikwidowany zostanie łącznik, powstanie mała kawiarenka, scena na koncerty oraz elementy rekreacyjne, planowana jest również reorganizacja zieleni.

– Poprzez to działanie, chcemy pobudzić rynek do życia – mówi Róża Koźlik, burmistrz Dobrodzienia.

Zmienić ma się również teren wokół domu kultury. W ramach tej inwestycji wymienione zostaną ciągi piesze oraz jezdne, jak również miejsca postojowe, ale nie tylko.

– W ramach zagospodarowanie zieleni wokół domu kultury utworzone ma zostać miejsce odpoczynku dla młodzieży czy osób starszych, będą tam prowadzone między innymi animacje z dziećmi. Mają zostać również postawione stoliki do gry w szachy.

Park jordanowski zyska nowoczesny plac zabaw.

plac_zabaw

– Marzy nam się, aby park jordanowski tętnił życiem – mówi Róża Koźlk. – Tam wykonaliśmy już siłownię, a teraz w ramach rewitalizacji ma powstać plac zabaw. To będzie plac zabaw z prawdziwego zdarzenia, będzie tam bardzo dużo urządzeń do zabawy. To będzie naprawdę wspaniałe miejsce do spędzenia czasu z dziećmi.

Przetarg na rewitalizację ma zostać rozstrzygnięty pod koniec obecnego roku lub na początku przyszłego roku, a prace mają rozpocząć się w 2019 roku i prawdopodobnie zakończyć w tym samym roku.

Ogólny koszt zadania wynosi 5 355 752,75 złotych. Kwota dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego wynosi 3 481 239,28 złotych.

Damian Pietruska

Tak ma wyglądać dobrodzieński rynek po przebudowie:

Podziel się