• Home »
  • Informacje »
  • Kolejny nowy plac zabaw z siłownią zewnętrzną w Oleśnie. Promenada nabiera drugiego życia

Kolejny nowy plac zabaw z siłownią zewnętrzną w Oleśnie. Promenada nabiera drugiego życia

Kolejny nowy plac zabaw z siłownią zewnętrzną w Oleśnie. Promenada nabiera drugiego życia

Plac zabaw oraz siłowania zewnętrzna na oleskiej promenadzie przy ulicy Murka w Oleśnie zostały oficjalnie otwarte w środę 4 lipca.

W otwarciu uczestniczyły przedszkolaki z oleskiej “Czwórki”, którzy przetestowali wszystkie możliwe urządzenia i przecięli symboliczne wstęgi. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem, na oleskiej promenadzie, tak jak dawniej, znów zaczęło tętnić życie. Plac zabaw i siłownia są popołudniami oblegane przez mieszkańców.

To pierwszy etap modernizacji oleskiej promenady, którą czekają kolejne remonty.

– Niektórzy myśleli, że to już jest końcowa przebudowa promenady – mówi Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna. – Kolejne prace ruszą pod koniec obecnego roku, a czas realizacji mamy do czerwca przyszłego roku.

To będzie gruntowna przebudowa, wartość projektu opiewa na około 4 miliony złotych.

– Przebudowane zostaną wszystkie mostki, mała architektura, zieleń. To będzie zupełnie inne miejsce! – mówi burmistrz. – Mam nadzieję, że będzie to jedna z najpiękniejszych części naszego miasta.

W krótkim czasie w Oleśnie powstały trzy place zabaw: obok biblioteki miejskiej, na oleskiej promenadzie i na Walcach, największym osiedlu w mieście.

– Jeśli dołożymy do tego place zabaw, które są na naszych pozostałych osiedlach i wioskach, to pod względem sportu i rekreacji oraz radości dla najmłodszych i trochę starszych, bo mamy też nowoczesne siłownie, Olesno stoi na wysokim poziomie.

Damian Pietruska

Zdjęcia: Joanna Hęcińska – LaiCoti Fotografia.

Podziel się