• Home »
  • Sport »
  • 31 medali przywiezionych ze Słowacji przez pływaków Vega Dobrodzień

31 medali przywiezionych ze Słowacji przez pływaków Vega Dobrodzień

W dniach 27-28 października w miejscowości Humenne (Słowacja) odbyły się VIII Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Klubu PK CHEMES Humenne & MULLER TEXTILES Slovakia Cup dla dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat.

W zawodach brało udział 367 zawodników z 28 klubów sportowych z Białorusi, Serbii, Ukrainy, Słowacji i Polski.

Bardzo udanie wystartowali zawodnicy Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, którzy indywidualnie zdobyli 31 medali, w tym 10 złotych, 15 srebrnych i 6 brązowych. Dorobek medalowy zapewnił sekcji zajęcie wysokiego 6 miejsca w klasyfikacji medalowej zawodów wśród międzynarodowej stawki uczestników zawodów.

klas_medalowa_2018

W najmłodszej kategorii wiekowej bardzo pozytywnie zaprezentowała się najmłodsza zawodniczka sekcji Natalia Olczyk (lat 8) z Ozimka, która w swoim zagranicznym debiucie zdobyła dwa srebrne medale, w konkurencji 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem zmiennym.

W kategorii wiekowej 10-11 lat bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta, które w swojej kategorii wiekowej wygrały medalową klasyfikację klubową. Sara Jainta i Olivia Badura (obie lat 11) zdobyły wspólnie 9 medali, w tym Sara cztery złote: na dystansie 50 m i 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem motylkowym oraz na 400 m stylem zmiennym. Natomiast Oliwia wywalczyła cztery srebrne medale w konkurencji 100 m i 200 m stylem zmiennym, 100 m stylem klasycznym i 100 m dowolnym oraz jeden brązowy na dystansie 50 m „żabką”.

W kategorii wiekowej 12-13 lat równie dobrze zaprezentowały się dziewczęta, które w swojej kategorii wiekowej także wygrały medalową klasyfikację klubową. Marta Rakowska (lat 12) z Ozimka zdobyła 6 medali, w tym cztery złote: w konkurencji 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem motylkowym, 200 m i 400 m stylem zmiennym, jeden srebrny w wyścigu na 50 m stylem dowolnym i jeden brązowy na dystansie 100 m stylem zmiennym.

Na uwagę zasługuje szczególnie start Marty na dystansie 400 m stylem zmiennym, w którym zwycięstwo zapewniła sobie nie tylko wśród rówieśniczek, ale jednocześnie w kategorii OPEN kobiet. Uzyskany wynik w tej konkurencji zapewnił Marcie Rakowskiej zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej najwyżej punktowanych wyników sportowych dziewcząt.

Zuzanna Jonczyk (lat 13) z Dobrodzienia zdobyła 6 medali, w tym cztery srebrne: w konkurencji 50 m stylem klasycznym, 100 m stylem dowolnym, 100 m i 200 m stylem zmiennym oraz dwa brązowe: w konkurencji 50 m stylem dowolnym i 400 m stylem zmiennym.

W kategorii wiekowej 14-15 lat Oliwa Laura (lat 15) z Dobrodzienia zdobyła medal srebrny na dystansie 400 m stylem zmiennym, zaś Jonasz Badura (lat 15) z Dobrodzienia wywalczył medal brązowy na dystansie 400 m stylem zmiennym.

W kategorii wiekowej 17-18 lat Marcel Guzy (lat 18) z Pietraszowa zdobył 6 medali, w tym dwa złote na dystansie 200 m i 400 m stylem zmiennym, trzy srebrne na dystansie 100 m stylem zmiennym oraz na 50 m i 100 m stylem klasycznym oraz jeden brązowy na dystansie 100 m stylem dowolnym. Na uwagę zasługuje wynik Marcela na dystansie 100 m stylem klasycznym, który zapewnił mu zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej chłopców najwyżej punktowanych wyników sportowych.

Trener klubowy Oleg Pyrog występy zawodników Sekcji Pływackiej VEGA ocenia pozytywnie i perspektywicznie, mając na uwadze obecny etap sezonu zimowego i trwające przygotowania do zbliżających się ogólnopolskich sprawdzianów wytrzymałości i wszechstronności stylowej oraz Zimowych Mistrzostw Opolskiego OZP.

Udział zawodników z Dobrodzienia w zawodach międzynarodowych odbył się dzięki wsparciu finansowemu rodziców zawodników oraz Stowarzyszenia Promocji Pływania VEGA, które realizuje zadanie publiczne współfinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego pod nazwą „Opolskie kwitnące pływaniem – VEGA pływaków wspieraniem”.

*- Informacja i zdjęcia: Piotr Rakowski – Stowarzyszenia Promocji Pływania VEGA Dobrodzień.