Tegoroczna Dobrodzieńska Seta odwołana!

Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Klub Rowerowy “Jednoślad” w Dobrodzieniu podały w oficjalnym komunikacie, że tegoroczna Dobrodzieńska Seta nie odbędzie się ze względu na remonty dróg na trasie maratonu.
Dobrodzieńska Seta to jeden z największych maratonów kolarskich na Opolszczyźnie. Maraton odbywa się we wrześniu. Rok temu wystartowało w nim aż 450 zawodników. Uczestników byłoby więcej, ale organizatorzy ze względów bezpieczeństwa muszą przestrzegać limitów. Zapisy na maraton wyczerpują się zwykle w ciągu kilku nocnych godzin (zapisy ruszają o północy)!
Uczestnicy mają do przejechania 100 kilometrów w ciągu pięciu godzin.
Bezpieczeństwo to najważniejsze kryterium, aby maraton mógł się odbyć, dlatego remonty dróg uniemożliwiają jego organizację, a organizatorzy nie mają już czasu i możliwości na przygotowanie trasy alternatywnej.
To z pewnością wielka strata dla prężnie rozwijającego się kolarstwa w powiecie oleskim.
Oto oficjalny komunikat organizatorów:
katastrofa