Marta Rakowska z Vegi Dobrodzień w kadrze Polski!

Marta Rakowska z Vegi Dobrodzień w kadrze Polski!

Marta Rakowska z Krasiejowa trenująca na co dzień pływanie w Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień została powołana przez Polski Związek Pływacki do składu kadry narodowej juniorów.

Marta w poprzednim sezonie pływackim osiągała bardzo dobre wyniki sportowe, szczególnie podczas rywalizacji centralnej w trakcie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13-letnich, zarówno w Dąbrowie Górniczej (edycja zimowa), jak i w Oświęcimiu (edycja letnia).

Uzyskiwane wyniki indywidualnie w stylu dowolnym i zmiennym na średnich dystansach plasowały Martę Rakowską wśród najlepszych młodziczek w kraju. Zawodniczka dominowała również na arenie okręgu opolskiego zdobywając szereg medali i tytuł Najlepszej Zawodniczki Mistrzostw Okręgu Opolskiego w swojej kategorii wiekowej, a także wygrała całoroczny cykl zawodów pływackich Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny.

Aktualny sezon pływacki 2019/2020 rozpoczął się dla Marty Rakowskiej wyjątkowo szczęśliwie. Powołanie do składu kadry narodowej juniorów należy oceniać jako zwieńczenie dotychczas osiąganych wyników sportowych i uznanie jej pozycji sportowej nie tylko na Opolszczyźnie, ale również w Polsce.


*- Informacja i zdjęcia: Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA Dobrodzień.

Podziel się