Sztamy 2019 wręczone

Sztamy 2019 wręczone

Podczas uroczystej gali w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Praszce już po raz piąty wręczono Sztamy, czyli nagrody wręczane w dowód wdzięczności i uznania dla osób, instytucji i firm wspierających działalność ośrodka.

Statuetki wręczali Jacek Pac, dyrektor i Jarosław Knaga, zastępca dyrektora M-GOKiS w Praszce. Galę prowadziła Barbara Adamska, instruktor ośrodka.

Imprezę swoim występem uświetnił zespół Monk, który pojawił się na scenie bez… instrumentów. To bowiem męska ekipa wykonująca muzykę a’cappella, z wykorzystaniem różnych technik wokalnych. Mówiąc prościej, muzycy swoim głosem potrafią naśladować przeróżne instrumenty, tworząc ciekawą kompozycję.

Tegorocznymi laureatami nagród są:

DUDI. Studio Graficzne – Piotr i Ewelina Dudek

dsc07351Kulturalne „widzi mi się” M-GOKiS-u doskonale koreluje z ich otwartością, wiedzą, warsztatem i chęcią wsparcia w działaniach plastycznych, estetycznych i reklamowych. Razem tworzą wizerunek ośrodka. Dzięki nim logo ośrodka jest pięknie widoczne na materiałach reklamowych, koszulkach zawodników. Sponsorzy wielu działań. Zawsze uśmiechnięci i chętni do pomocy.


Jan Gędek ze Strojca

dsc07363Wieloletni działacz na rzecz kultury i sportu w gminie Praszka. Poprzez wspieranie żony w jej blisko pięćdziesięcioletniej działalności kulturalnej stał się doświadczonym organizatorem imprez, spotkań osób chętnych do współpracy kulturalnej na rzecz wioski.

Strojecka Majówka, Dożynki Gminne, imprezy sportowe, spotkania wigilijne – to działania, które pomagały mieszkańcom oderwać się od codziennych obowiązków, aby spotkać się ze sobą i wspólnie działać. Jego ciekawość historii lokalnej jest źródłem wiedzy o tym, co historycznie wydarzyło się u nas, jakie były zwyczaje i tradycje.


Szkoła Podstawowa nr 3 w Praszce im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Nagrodę odebrała Patrycja Belka, dyrektor szkoły

dsc07380Szczególnie otwarci na współpracę. W obecnej lokalizacji udostępniają salę na treningi, przez co pomagają w codziennej organizacji drużyn sportowych. Razem z ośrodkiem troszczą się o boisko orlik. Z inicjatywy pani dyrektor, a we współpracy z ośrodkiem powstało niemalże w centrum Praszki boisko do siatkówki plażowej. Wspierają działania kulturalne – również poprzez udział dziewcząt w Korowodzie Świętojańskim, prezentacjach artystycznych.


Podziel się